Jak napsat předávací list o penězích??? - následek rozvodu

Dobrý den. Měl jsem celkem složitý rozvod - ne z vlastní viny ( čtyři roky ze mne žena dělala vola - děcka tahala na rande a podobně, pak když se přiznala, chtěla mít volný vztah, ale v manželství! Když jsem zažádal o rozvod, zhroutila se ! Jsem šťastně rozvedený, ale obrala mne skoro o všechny peníze. Mám s ní dvě děti ( plnoleté ). Celý život jim spořím na pro ně zřízené účty, na jejich jména a mají tam celkem pěknou sumu - o tom všichni vědí. Včera mi přišla obsílka od právničky mých děcek, že vyžadují po mě peníze, které jsem jim naspořil a pokud jim je nevydám, tak mne dají k soudu. Práce mé EX ( ta živí svého druha, protože nedělá ). Ony by na to nedošly. Už mi je vše jedno, soudit se nebudu,peníze jsou pro ně ( myslel jsem, že je dostanou jinak, ale ať ). Vzhledem k tomu, že se k mojí osobě chovají tímto stylem ( během roku se stalo plno jiných věcí - vydírání, ignorace, nezájem ze strany děcek )rozhodl jsem se jim peníze předat, ale bylo mi doporučeno právníkem je nechat podepsat papír, kde by byla jistá věta - že jsme tímto finančně vyrovnáni ( naspořené peníze odevzdány ) a že již ode mne neuvidí ani korunu. A potřeboval bych toto nějak slušně napsat - poradit tak, aby to bylo v rámci slušnosti a dle práva. Prostě nevěřím tomu, že zase za rok nepošlou nějaký doporučený dopis - přes právníka, že zase jim mám dát nějaké peníze ... Mockrát děkuji za radu ... Zenda

Odpovědi:

Ideálně by ti měl takový ´papír´ sepsat právník (třeba ten, který ti tuto formu doporučil - se znalostí věci).
Jen - ..."již od tebe neuvidí ani korunu"... - pokud chceš děti ´vyřadit´ i z dědického řízení (později, samozřejmě), i na toto budeš potřebovat poměrně jasnou a právně podloženou formulaci testamentu (opět vřele doporučuju využít služeb vlastního právníka).
Pokud jde o samotné předání peněz - pošli je z účtu na účty dětí - tím bude předání jasně prokázáno.
A pokud jde o další jejich nároky - jsou-li zletilé (a nestudují), žádné další nároky ze zákona uplatnit nemohou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.