zenda

Jak napsat předávací list o penězích??? – následek rozvodu

Dobrý den. Měl jsem celkem složitý rozvod – ne z vlastní viny ( čtyři roky ze mne žena dělala vola – děcka tahala na rande a podobně, pak když se přiznala, chtěla mít volný vztah, ale v manželství! Když jsem zažádal o rozvod, zhroutila se ! Jsem šťastně rozvedený, ale obrala mne skoro o všechny peníze. Mám s ní dvě děti ( plnoleté ). Celý život jim spořím na pro ně zřízené účty, na jejich jména a mají tam celkem pěknou sumu – o tom všichni vědí. Včera mi přišla obsílka od právničky mých děcek, že vyžadují po mě peníze, které jsem jim naspořil a pokud jim je nevydám, tak mne dají k soudu. Práce mé EX ( ta živí svého druha, protože nedělá ). Ony by na to nedošly. Už mi je vše jedno, soudit se nebudu,peníze jsou pro ně ( myslel jsem, že je dostanou jinak, ale ať ). Vzhledem k tomu, že se k mojí osobě chovají tímto stylem ( během roku se stalo plno jiných věcí – vydírání, ignorace, nezájem ze strany děcek )rozhodl jsem se jim peníze předat, ale bylo mi doporučeno právníkem je nechat podepsat papír, kde by byla jistá věta – že jsme tímto finančně vyrovnáni ( naspořené peníze odevzdány ) a že již ode mne neuvidí ani korunu. A potřeboval bych toto nějak slušně napsat – poradit tak, aby to bylo v rámci slušnosti a dle práva. Prostě nevěřím tomu, že zase za rok nepošlou nějaký doporučený dopis – přes právníka, že zase jim mám dát nějaké peníze … Mockrát děkuji za radu … Zenda

Odpovědi
anonym

Ideálně by ti měl takový ´papír´ sepsat právník (třeba ten, který ti tuto formu doporučil – se znalostí věci).
Jen – …„již od tebe neuvidí ani korunu“… – pokud chceš děti ´vyřadit´ i z dědického řízení (později, samozřejmě), i na toto budeš potřebovat poměrně jasnou a právně podloženou formulaci testamentu (opět vřele doporučuju využít služeb vlastního právníka).
Pokud jde o samotné předání peněz – pošli je z účtu na účty dětí – tím bude předání jasně prokázáno.
A pokud jde o další jejich nároky – jsou-li zletilé (a nestudují), žádné další nároky ze zákona uplatnit nemohou.