Kuře

Jak napsat písničku?

Dobrý den, moje přání je napsat písničku. Já osobně neumím zpívat a ani mi to nevadí. Hrát umím jenom na klavír… trošku. Chtěla bych napsat písničku někomu typu Ewa Farna. Můžete mi prosímm poradit? Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

osobně jsem to nikdy nezkoušel, ani bych si netrouf, ale co jsem tak slýchal od autorů písniček, tak to dělají zhruba takhle – tohle třeba na toto téma řekla písničkářka Leslie Satcher: „Jako většina písničkářů začínám refrénem. Napadne mě k tomu nějaká melodie, melodický motiv, který se s obměnami pravidelně opakuje, a pak už to jde samo, slova se sypou, jako by mi je někdo našeptával.“

Asi je to ale prudce individuální – někdo naopak může začínat slovy, která až potom zhudební. Je na to však potřeba talent, neumí to jen tak kdekdo. Sousta hudebníků si zkouší psát sami svoje věci a tyto stojí patřičně za prd, avšak jsou naopak rozenými interprety písní od jiných.