gaja

Jak napsat o prominutí penále zdravotní pojišťovně?

Poraďte jak se píše dopis zdravotní pojišťovně aby mi odpustili penále z dluhu z neplacení zdravotního? Co se tam píše?
Děkuji za návod

Nejlepší odpověď
anonym

Nejlépe zajít osobně na příslušnou zdrav. pojišťovnu, kde ti řeknou co je třeba. Některé mají formuláře, některé nemají definováno jakým způsobem žádat o prominutí. Žádost o prominutí penále je potřeba dobře zdůvodnit a doložit (např. lékařskou zprávou, úvěrovou smlouvou, sdělením policie…). V případě, že k neuhrazení pojistného došlo, protože nezaplatil již splatné faktury odběratel, tak je potřeba tyto pohledávky vyčíslit podrobně vysvětlit danou situaci. Obdobná situace je při poklesu objemu zakázek a dalších nepříznivých ekonomických událostí.

Zdroj: http://finexper­t.e15.cz/navod-zadost-o-prominuti-penale