Dzejkob

Jak napsat irskému zaměstnavateli dopis, že končím v práci?

Situace: Jsem v Irsku 3 měsice. PPS (něco jako povolení k práci) mám vyřízené a již dva měsíce pracuji na jednom Hostelu. Nyní chci odjet domů a zaměstnavatel po mě chce, ať mu donesu dopis, kde napíšu důvod, proč končím, nejspíš, aby to mohl poslat na ten úřad (moc se v tom nevyznám), jako, že už u něj nepracuju. Jenže..

Já nevím, jak ten dopis mám napsat. Jestli to mám napsat, jako zaměstnavateli a nebo to napsat, jakože tomu úřadu. A nevím, jestli tam psát důvod „Rodinné důvody“ …

Nemáte někdo s tím zkušenosti? Děkuji

Odpovědi
JájsemRaibek

Zaměstnává tě zaměstnavatel nebo úřad? Podle mě zaměstnavatel, takže napiš zaměstnavateli.

hanny 2

Nevím jak to je v Irsku,ale u nás platí v zaměstnání 3-měsíční zkušební doba – pokud je sjednána – a pokud jsi ji nepřesáhl,máš právo skončit pracovní poměr okamžitě a nemusíš udávat ani důvod (to samé právo má zaměstnavatel).
Ale tam to bude asi jinak.