roxilox

Jak napsat dohodu o provozovaní auta?

kupuji starší auto. Přepis nemá cenu dělat a platit eko daň taky ne. Tak jsem se dohodl s prodejcem, že majitel zůstane stále on a já budu jen provozovatel. Jak bych měla napsat nějakou smlouvu nebo dohodu o provozování auta. Je někde nějaká šablona podle které by se toto dalo napsat. Děkuji

Odpovědi
cukrar

roxilox,
to je úplně jedno jak napíšete tuto smlouvu, páč právně je k ničemu. Nemůžete se touto smlouvou zbavit povinnosti a právních následků z provozu vozidla.
Vy se nestanete provozovatelem vozidla, to právně mde jen osoba zapsaná v techničáku. Po něm vždy půjdou jako první se všemi následky.

Kdyby se ptal na radu prodejce, tak mu sdělím, v žádném případě to nedělejte, páč jednou hořce zapláčete a budete platit jako mourovatý..
Pokud se ptáte Vy, rada je, napište si, že od 30.6. se stávám provozovatelem vozidla, ble ble… se všemi právními důsledky.
Ale ještě jednou, žádnou podobnou smlouvou se prodejce nezbaví zodpovědnosti.

Hezká víkend