Mika.0.1.

Jak napsat do zprávy kontaktní email pro přesměrování psaní daného emailu…?

Dobrý den, nemohu na to přijít, a tak se ptám zde.
Píšu email jako zprávu a na konci emailu pozdravím a přidám své kontaktní údaje (např.) – mobil: +420 123…
a email: abcdef@.....cz a jak mám napsat kontaktní email tak, aby když si to někdo přečte a klikne na to (má to být modře zbarvené), rovnou se dostane na psaní nového emailu na uvedenou emailovou adresu?
Prý je to jednoduché, jen se musí něco označit a přidat do http nebo co, ale nevím jak. Poradíte? Díky.
aLe prosím o podrobnější informaci a postup jak to mám vytvořit na co kliknout, kam jít v html, kde to, co toje apod.. hlavně podrobnější postup.
Používám na seznamu email. a Mám google chrome

Nejlepší odpověď
kolmano

Mail je potřeba napsat jako HTML (většina poštovních klientů to umí), požadovaná mailové adresa se poté uzavře do a odkazu <a href=„mailto:vas­Mail@domena.cz“>vas­Mail@domena.cz</a>

Důležité je slovo mailto: které „říká“, že se jedná o mailovou adresu