štamgast

Jak „naporcovat“ granatové jablko?

Jak oddělit z granátového jablka jednotlivé bobulky aniž bych zašpinil celou kuchyň a sebe?

Nejlepší odpověď
anonym

Když je zralé tak akorát, tak by s tím problém být neměl. Prostě ostrým nožem seříznu vršek a spodek a potom naříznu kůru z boku odshora dolů a začnu uvolňovat jednotlivá zrníčka. V klidu a beze spěchu to jde velmi dobře.
Možná existuje nějaká profi „vychytávka“, ale mně to plně postačuje tímto způsobem.
Doplňuji:
Ad mowla – díky za tip, ale zůstanu na své metodě, ačkoliv způsob s uvolněním a vyklepáním zrníček je zajímavý. Nikdy nekrájím granátové jablko napůl.

Další odpovědi
anonym

Koukni na http://www.ape­titonline.cz/a­petit-tv/138-jak-na-granatove-jablko.html , jsou tam tři způsoby, druhý a třetí jsou ´zajímavé´…
Doplňuji:
ocko: já se přiznám, že to dělám taky ´klasicky´ – ale, holt, naprskám po okolí…
😉

kacka2003

Musíš je prostě vyndat:)sebe asi zašpiníš ale myslím že celou kuchyň ne:)

elektrikář

Pokud jich máš dost je možné je po odříznutí kousku kůry vydlabat lžičkou do misky
Doplňuji:
Tento plod na porcování lze také vybavit kvalitním kouskem trhaviny a rozbuškou.

anonym

Ten můj způsob ani nijak zvlášť neprská. Navíc to za pár minut zvládám u dřezu.
Ale vyšlo mi z toho, že v tomto směru je to stejně o tom: Poraď si, jak umíš.