ivosek2

Jak napíšu dvě uši v 7.pádě¨?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě jste se učili, že existuje sedm podstatných jmen, která pojmenovávají párové části lidského nebo zvířecího těla (oči, uši, ruce, nohy, ramena, kolena, prsa) a mají v množném čísle některé zvláštní tvary, tzv. dvojného čísla.

Tytéž zvláštní tvary mají číslovky dva, dvě a oba, obě.

Pokud si nejste jistý, vložte oba tvary do internetové jazykové příručky a máte odpověď hned.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Zkus zapřemýšlet. S kým s čím.

terisekcz

S ušima :)

talka

S dvěma ušima

jjj123456789

Příspěvek smazán administrátorem.