jak napíšu do položkového rozpočtu naklady na provoz centrály

jsem začínající živnostník a k práci potřebuji elektrocentrálu a kompresor a nevím jak mám napsat do položkového rozpočtu spotřebu benzínu,oleje a opotřebení
děkuji za odpověd mičan

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Můžete to navázat na rozsah prací třeba za metry nebo na hodiny nějakým procentem.
Můžete to navázat i na celkový objem peněz.
Př.
použití nezávislých zdrojů ......300 Kč/h
nebo.........­.............­.......56 Kč/m
nebo.............4% z celkového ceny práce

či cokoliv jiného, zvolte si nějakou reálnou veličinu

Další odpovědi
venkovan

Pozor na provoz elektrocentrály – musí být každoročně zkoušena. Nicméně olej a benzin dát do spotřeby elektrocentrály a k ní vést knihu provozu. Opotřebení – to jsou roční odpisy pokud byla v ceně nad 40 tisíc. Jinak je odepsána hned první rok a do účetnictví se dávají jen účty za opravy, náhradní díly apod.
Nicméně – šel bych za nějakým zkušeným účtařem – těch položek s problémy bude víc než dost. Já to vzdal před lety a raději předám účty účetní a potom dělám mrtvého brouka a maximálně podepisuji daňové přiznání.