Venda18

Jak nanášet mast Betadine? Měla jsem bouli na zadku, musela jsem jít na řezání.

Mám takový problém. Měla jsem bolestivou bouli na zadku, tak jsem šla na chirurgii na řezání. Teď chodím na převazy jednou za týden. Ale doktor mi napsal mast Betadine, kterou mám ránu mazat. Tu ránu mám otevřenou, tak se chci zeptat, jestli tu mast namazat do vnitř do rány nebo jenom okolí rány? A jak to namazat? Nechci aby se dovnitř dostaly bakterie, tak jestli přes nějaký kapesníček nebo stačí lékařská rukavice? Děkuji moc za radu

Odpovědi
dejavu

Namažte ji na ránu pomocí sterilního čtverce, kterým si ránu překrýváte. Případně i pomoci kousku náplasti, toho středu v náplasti.
Doplňuji:
Můžete též použít sterilní dřevěné jednorázové špachtle z lékárny.

zjentek

nechcu ti do zadku nijak kecat, ale mnohem větší službu ti udělá třeba třezalkovej olej ..třeba domácí