Lleni

Jak namíchat svítivě žlutou, zelenou..atd.??bar­vu??

Doplňuji:
Nemyslim aby svítila, ale aby to byla ta jako ve zvýrazňovači,..

Nejlepší odpověď
mosoj

Obchodně se tomu signální barva. Doma ji nenamícháš, musíš koupit.

BTW: Fosforescence má společný s fosforem jen ten kus názvu !!
To je jako by jsme řekli že do fluorofosforescentů přidáváme fluor.
Doplňuji:
honza19hk
Tolik bludů a hovadin pohromadě se jen tak nevidí!

Další odpovědi
Pájo

Subtraktivní míchání barev
http://img198­.imageshack.us/im­g198/7843/bar­vysub.jpg
Je třeba vytvořit směs azurového a žlutého barviva. Tato kombinace vytváří zelenou.

honza19hk

přidává se do nich fosfor,ale doma to nedělej,pokud nerozumíš chemii.
Doplňuji:
To je skoro to samé,jen se fosfor chemicky upraví aby nebyl náchylný na světlo.pak nesvítí ve tmě. Nicméně se taková barva dá koupit,Pochybuji ale že by jsi ji dokázala doma namíchat.Určitě to není na prncipu smíchání dvou normálních barev.To je totiž dost speciální barva.Já také nevím postup na přesné smíchání,ikdyž bych to zajisté dokázal.
pokud by si ji chtěla koupit tak se dá sehnat jako sprej na značení inženýrských sítí.V plechovce nevím jsetli to prodávají ale vím,že existují i jako komaxit (žlutá,zelená oranžová.) Jinak pozor fosfor je jedovatý a co se týče bíleho fosforu tak na vzduchu výbušný.

mosoj

Má tam být fluoroscentů a fosforoscentů.