Všeználek

Jak nám prohlížeče mohou usnadnit život??

Není jedno co používám za prohlížeč? Rychlost stahovaní je díky jiným prohlížečům větší nebo menší? Rychlejší načítání stránek?

Co je na tom vlastně pravdy..?! Používám Mozilu (občas zamrzávala) a Google Chrome a příjdou mi obě stejné.

Tak jaké s tím máte zkušenosti vy? :)

Nejlepší odpověď
SeptikB

Prohlížeče jsou jako auta – když vám jde o to, dostat se z bodu A do bodu B, tak je to jedno. Pokud jedete městem (jste omezeni), jedete padesátkou, ať jste v kterémkoliv autě. JENOMŽE existují vychytávky jako elektrické ovládání oken, pohodlná sedadla, autorádio na MP3 s pořádnými repráky apod., které dělají jízdu PŘÍJEMNĚJŠÍ.

Prohlížeče se liší hlavně rychlostí zapnutí (spuštění samotného programu), vlivem na vytížení PC a funkcemi. Google Chrome je určitě nejrychlejší, ale chybí mi tam snadný přístup k záložkám, na který jsem si zvykl v Mozille.

Rychlost stahování je všude stejná a závisí na rychlosti připojení. Liší se ale různými způsoby ukládání a manipulací s daty (zvolení umístění, ukazatel průběhu atp.) Rychlost načítání stránek se může drobně lišit u složitých flashových stránek, ale dnes máme tak rychlý internet, že rozdíl je většinou nepoznatelný.

Prohlížeče se také liší způsobem převádění zdrojového kódu do výsledné podoby stránky – u kvalitních stránek už je to ošetřené, ale začínajícím programátorům to vždy může utrhnout hlavu, když se jim stránky zobrazují v každém prohlížeči jinak (každý vypočítává vzdálenost a umístění bloků z jiných hodnot, takže stránka je rozházená).

Obecně ale platí, že jakmile nějaký prohlížeč přijde s dobrým vylepšením, tak ostatní jej ukradnou a přidají do další verze programu o několik měsíců později. Tvrdí se, že za dnešní vzhled a systém fungování může prohlížeč Opera, protože měla nové funkce jako první [neověřeno]