Tmavovlaska

Jak naladit televizi?

Máme tv se set top boxem, chytnem tam pár programů, které kdysi někdo naladil a chtěla bych naladit další, ale nevím jak? To mám ladit na set top boxu nebo na Tv? Nejlíp nějaký návod pro úplného tupce, nikdy jsem to nedělala a nerada bych si rozladila všechny programy.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ladíš na setopboxu. Vyhledej si v menu automatické ladění a dej OK. Ostatní proběhne samo nebo se tě to zeptá. Jestli naladíš víc programů záleží jestli ten vysílač který přijímáš je vysílá !

Další odpovědi
anonym

Programy ladíš na STB (proto tam taky je), ale přesný návod ti těžko někdo napíše, když neuvádíš typ STB (a příp. poskytovatele TV)… 😉
Obecně – v menu STB je něco jako Ladění – Ruční ladění (automatické ti přeladí vše, i stávající programy), pokud je spustíš, projedeš všechny možné kanály a pokud najdeš další program (dosud nenaladěný), uložíš jej pod další ´číslo´.

Emefej

Za zadání není zřejmé, jaký je zdroj TV signálu. Pokud se jedná o kabelovku, je možné, že v konkrétní nabídce více programů není k dispozici.