Fildas

Jak nakrájet cibuli bez pláče???

Neznáte něco???

Nejlepší odpověď
dědapetr

Vzít na cibuli pořádně ostrý nůž a namočit do studené vody a krájet na vlhkém prkénku.Nebo před krájení cibuli dát na chvíli do ledničky vychladit a každopádně ostrý nůž.Také se dá krájet cibule když vedle zapálíte svíčku.

Další odpovědi
arygnoc

nasekat ji rychleji, než se rozpláčete.

aspoň u mne to funguje.

chudst

Do mrazaku jsem ji jeste nezkousel strcit, ale svicka nepomaha, nepomahaji slunecni a samozrejme ani dioptricke bryle. Jedine, co mi skutecne pomohlo byly bryle potapeci :) Ale to byl spise jen pokus, pouzil jsem to jen asi trikrat, abych si to overil, ze to skutecne funguje. Holt brecim i s dioptrickymi brylemi a nic jineho mi nepomohlo. Zkusim tu cibuli strcit jeste tedy do mrazaku, uvidime, teoreticky by to mohlo fungovat; otazka je, jak bude pak chutnat.

Natee

Prý pomáhá, když se chvilku před krájením dá na pár minut do mrazáku.. Zkušenost s tím ale nemám

baghira

Čím ostřejší nůž, tím méně se šťáva rozstřikuje. Takže tak.

pokazdejinak

nedýchat nosem, ale pusou + samozřejmě ostrý nůž a být co nejrychlejší :)
ale jestli to nezabere, tak potom první pomoc je utéct na chvíli z kuchyně a čichnout si ke krajíci chleba

hanulka11

kup si sekáček na cibuli nestojí moc do 100kč

perry001

stačí si vzít brýle, ať už dioptrické nebo sluneční :) mám vyzkoušené :)

WeeBear

Kdosi říkal, že pomáhá zápalka v puse sírovou stranou ven.. Vyzkoušené to nemám, takže těžko říct.

Džuls

Suseda mi spomínala, že ona si dá do úst lyžičku počas toho, ako reže cibuľu.Ja používam okuliare na potápanie 😁

151kbar151

Vzít si brýle, jakékoliv.

01Ricco

Když krájím větší množství cibule dělám to pod zapnutou digestoří a opravdu to funguje. Stejně jde bez pláče i strouhat křen.