klara1211

Jak najít člověka ze Slovenska, když vím jméno? A na FB ho nemuzu najít, ale určitě FB má.

Nejlepší odpověď
quentos

Jen velmi těžko, protože na FB může člověk být pod libovolným pseudonymem. Pokud jste ho nenašla pod občanským jménem, nezbude než zvolit jinou formu kontaktu a jejím prostřednictvím se teprve zeptat, pod jakým pseudonymem je dotyčný na Facebooku.
(Pokud „jménem“ myslíte celé jméno, lze ještě na FB hledat podle města, víte-li, kde na Slovensku se zdržuje. Město napíšete do vyhledávacího okénka normálně za jméno.)

Další odpovědi
led

Základné prvky napísal quentos, nebudem to opakovať.
Pátraním sa zaoberá aj zamestnávateľská organizácia jedného z vplyvných akcionárov FB.
Pozrime „ako najít člověka ze Slovenska, když vím jméno“
okrem spôsobu opísaného quentosom
1 – Vizuál:
Pokiaľ máte obrázok… môžte skúsiť vyhľadávania pomocou obrázku, podobizne, v tom množstve podobizní, skupinových foto, sa určite mihne aj s ďalšou informáciou…
2 – Kľúčový výraz:
môžte skúsiť vyhľadávania pomocou kľúčového slova, meno, prezývka, výrazy, ktoré najčastejšie používa, ktoré ho vystihujú, lokalita pobytu, priatelia, používané výrazy, zvraty a spojenia…
3 – Nehľadať len vo FB
4 – pri vyhľadávaní sa nezamerajte len na jednu utkvelú myšlienku, aby ste nedopadli ako známy Rybakov, ktorého hľadali podľa „konského priezviska“ (A.P.Čechov: Konské priezvisko (Koňská přezdívka, 1938))
Každý človek zanecháva stopy, odtlačky (nemusia to byť len fyzické, hmotné, ale aj nehmotné informácie)