Pokročilý

Jak nainstalovat windows 95?

Když zapnu PC A VLOŽÍM bootovací DISKETU windows 95 řekne mi to,že se chystám nainstalovat nesprávnou verzi DBLSPACE.BIN.Potom mi to řekne,abych potvrdil vstup do dosu a objeví se tam příkazový řádek na disketu.Potom nevím co a jak.Nerozumím moc programování.
Doplňuji:
Něco doplním v diskusi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já se obávám, že na dnešní HW se Windows 95 už nenainstaluje, protože jej "nezná".

Dokonce i s Winodws XP jsou občas problémy. Zejména u notebooků.

Váš problém je asi způsoben komprimací disku.

Další odpovědi:

Zlatý

Nejsem si jistý, ale myslím, že je to reakce na to, že na disku už je nějaký systém. Zkus disk naformátovat z příkazového řádku a:/format c.

Ježíš/Maria proč instalovat takový pravěký OS...??? K čemu...?
Doplňuji:
i když se ti to náhodou podaří nainstalovat, většina softwaru ti na tom nepoběží, včetně důležitých ovladačů

Bronzový

win 95 jsem tusim nikdy neinstaloval a jsem za to vdecny...win 98 nemaji o moc vyssi naroky takze pokud mate moznost sezente si je...ale pokud nevite vubec co udelat v prikazovy radce tak to zalezi na tom jestli mate ciste koupeny disk nebo uz pouzity - pro cisty disk byste musel vytvorit partition pres tu disketu - napsat fdisk spustit a tam vytvorit primarni part...a potom naformatovat prikazem format C: (nebo pismeno te jednotky kterou chcete formatovat)....pokud uz na disku nejaky partition je tak staci zformatovat C: ale tim samozrejme prijdete o vsechny data...pak staci uz postupovat tak ze si prejdete do mechaniky kde mate Win 95 nejspis to bude D: a pak napisete setup.exe a spusti se instalace

Diskuze k otázce

Pokročilý

fg

Ne já nemyslím na novém pc,ale na notebooku se systémem MS-DOS.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.