Avatar uživatele
fg

Jak nainstalovat windows 95?

Když zapnu PC A VLOŽÍM bootovací DISKETU windows 95 řekne mi to,že se chystám nainstalovat nesprávnou verzi DBLSPACE.BIN.Potom mi to řekne,abych potvrdil vstup do dosu a objeví se tam příkazový řádek na disketu.Potom nevím co a jak.Nerozumím moc programování.
Doplňuji:
Něco doplním v diskusi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: fg

Zajímavá 0 před 4370 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Já se obávám, že na dnešní HW se Windows 95 už nenainstaluje, protože jej „nezná“.

Dokonce i s Winodws XP jsou občas problémy. Zejména u notebooků.

Váš problém je asi způsoben komprimací disku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Nejsem si jistý, ale myslím, že je to reakce na to, že na disku už je nějaký systém. Zkus disk naformátovat z příkazového řádku a:/format c.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ježíš/Maria proč instalovat takový pravěký OS…??? K čemu…?
Doplňuji:
i když se ti to náhodou podaří nainstalovat, většina softwaru ti na tom nepoběží, včetně důležitých ovladačů

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reuef

win 95 jsem tusim nikdy neinstaloval a jsem za to vdecny…win 98 nemaji o moc vyssi naroky takze pokud mate moznost sezente si je…ale pokud nevite vubec co udelat v prikazovy radce tak to zalezi na tom jestli mate ciste koupeny disk nebo uz pouzity – pro cisty disk byste musel vytvorit partition pres tu disketu – napsat fdisk spustit a tam vytvorit primarni part…a potom naformatovat prikazem format C: (nebo pismeno te jednotky kterou chcete formatovat)…pokud uz na disku nejaky partition je tak staci zformatovat C: ale tim samozrejme prijdete o vsechny data…pak staci uz postupovat tak ze si prejdete do mechaniky kde mate Win 95 nejspis to bude D: a pak napisete setup.exe a spusti se instalace

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
fg

Ne já nemyslím na novém pc,ale na notebooku se systémem MS-DOS.

před 4370 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek