fg

Jak nainstalovat windows 95?

Když zapnu PC A VLOŽÍM bootovací DISKETU windows 95 řekne mi to,že se chystám nainstalovat nesprávnou verzi DBLSPACE.BIN.Potom mi to řekne,abych potvrdil vstup do dosu a objeví se tam příkazový řádek na disketu.Potom nevím co a jak.Nerozumím moc programování.
Doplňuji:
Něco doplním v diskusi

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Já se obávám, že na dnešní HW se Windows 95 už nenainstaluje, protože jej „nezná“.

Dokonce i s Winodws XP jsou občas problémy. Zejména u notebooků.

Váš problém je asi způsoben komprimací disku.

Další odpovědi
Hlada

Nejsem si jistý, ale myslím, že je to reakce na to, že na disku už je nějaký systém. Zkus disk naformátovat z příkazového řádku a:/format c.

anonym

Ježíš/Maria proč instalovat takový pravěký OS…??? K čemu…?
Doplňuji:
i když se ti to náhodou podaří nainstalovat, většina softwaru ti na tom nepoběží, včetně důležitých ovladačů

Reuef

win 95 jsem tusim nikdy neinstaloval a jsem za to vdecny…win 98 nemaji o moc vyssi naroky takze pokud mate moznost sezente si je…ale pokud nevite vubec co udelat v prikazovy radce tak to zalezi na tom jestli mate ciste koupeny disk nebo uz pouzity – pro cisty disk byste musel vytvorit partition pres tu disketu – napsat fdisk spustit a tam vytvorit primarni part…a potom naformatovat prikazem format C: (nebo pismeno te jednotky kterou chcete formatovat)…pokud uz na disku nejaky partition je tak staci zformatovat C: ale tim samozrejme prijdete o vsechny data…pak staci uz postupovat tak ze si prejdete do mechaniky kde mate Win 95 nejspis to bude D: a pak napisete setup.exe a spusti se instalace

fg

Ne já nemyslím na novém pc,ale na notebooku se systémem MS-DOS.