mrNikelou

Jak nainastalovat aplikaci bez práv administrátora?

jde o školní PC kde nemáme práva
Doplňuji:
a nešlo by nějak oblbnout ten PC??? já vim zní to dementně ale zajímá mě to :)

Nejlepší odpověď
autacek

Některé aplikace admnistrátorská práva vyžadují, jiné ne. Od toho jsou práva rozdělena, aby si na PC neinstaloval kdo chce, co chce a od toho je administrátor, aby to měl pod kontrolou.

Pokud je daná aplikace na počítači třeba, není nic snažšího než se s administrátorem domluvit.

Další odpovědi
Bedy

Většina instalátorů administrátorská práva vyžaduje. Právě proto je to takto rozdělné a předpokládám, že to průměrně inteligentní jeidnec to pochopí.

Já sám spravuji na škole několik počítačů a jsem nerad, když mi tam děti instalují všelijaké hry a podobné blbosti. Od toho děti mají počítač doma, aby si hrály.

Nejlepší je se dohodnout s amdinem – navrhuji vyzkoušet.

pl4toon

Samozřejmě že to lze. Na každou obranu Windows existuje deset způsobů, jak ji obejít. Ale opravdu je to vhodné? Kdyby tohle dělalo každé děcko ve škole, tak ze školní sítě bude sekaná a nebude sloužit k tomu, k čemu je určená, tj. k výuce. Nicméně, když si nastuduješ jak se to dělá a budeš mít dostatečné znalosti k tomu, abys prolomil zabezpečení, mohl bys pak pomoci adminovi tím, že ho upozorníš na bezpečnostní mezery. Školní admini nebývají většinou moc zkušení, takže většinou uvítají pomoc. Ale musíš být tak zdatný, aby na tebe nepřišel dřív, než ho upozorníš na díry. Protože pak si na tobě bude honit tričko.

jpau

Tak ono samozřejmě to obejit jde. Ale nesvěřil jsi se nám, co máte ve škole za OS. Ono jenom Windows mají řekněme od 2k co verzi jinou politiku uživateslkých práv.