Hammy

Jak nahrávat z Keyboardu do PC ?

Když nahraju nějakou písen V Keyboardu na SD kartu, která je v něm, tak kdykoliv, když tu písníčku znova zapnu , tak zní dobře a kvalitně, ale když dám kartu do PC a zapnu jí tam, tak má velikost asi jenom něco pár kb a i ta písen zní špatně (v podstatě jde znít jenom melodie, bez basů, bubnů atd., jakoby by to byla nějaká hodně stará vyzváněcí melodie do nějakýho starýho mobilu…, no a tak jsem si řekl, že by asi bylo třeba propojit keyboard s pc… použil jsem na to konektor Jack 3,5 mm (jednu stranu jsem zapojil do PC a druhou stranu přes Jack 6,3 mm do keyboardu), ovšem potom nevím, co dál.. nevím co udělat, abych v PC zaslechl právě pouštěnou malodii v keyboardu a ani jak nahrávat.. Mohli byste prosím napsat, jak a taky hlavně kam přesně zapojit ty kabely do PC (mám tady asi 6 různě baravných zdířek… třeba růžová: mikrofon atd.) a taky jak zachitit zvuk v PC a jak nahrávat, popř. přes jaký program. Prosím odpovězte…

Odpovědi
HonzikPernik

3,5 mm Jack konektor zapoj do modré ždířky (AUX) analogový vstup.
Poté si stáhni kvalitní a freeware program Audacity ( http://audaci­ty.sourceforge­.net/ ) a vyber si jako zdroj nahrávání Line In a začni nahrávat.

Dochy

Pokud se nemýlím (do muziky nedělám) pak na kartu se nahraje muzika ve formátu MID (nebo něčem podobném) V tom je prakticky „notový zápis“ (velice zjednodušeně řečeno) s nějakou základní informací o tom, který nástroj hraje kterou notu. Přehrávač v PC zpravidla nemá zvukové banky pro nástroje použité v klávesách, takže se pouze snaží co mu síly stačí aby zahrál alespoň něco. Výhodou tohoto formátu je možnost další editace, změna hlasitosti jednotlivých nástrojů, změna jednotlivých nástrojů, možnost bez ztráty kvality použít záznam jako
Zde záleží i na tom, jakou máte zvukovku s jak dobrou podporou pro MID. Některé programy by měli být schopné to zahrát slušně, ev. dovolit přiřadit jednotlivým nástrojům nějaké lepší zvukové banky.
Zkuste najít Timidity (měl by být free a měl by být i port pro windows – v originálu je pro linux), pokud se pamatuju, tak má vlastní zvukové banky.

Pokud propojíte klávesy do AUX nebo LINE-IN počítače (nebo jak to máte značené) a chcete to slyšet přímo z reproduktorů počítače, musíte tento vstup povolit v ovladači hlasitosti (přesný postup a názav záleží na systému). Pokud chcete nahrávat, stačí jakýkoli program, který podporuje záznam zvuku (v ovládání hlasitosti opět musíte označit vstupní kanál pro nahrávání). minimálně od Win 95 do Win7 je záznam zvuku dostupný standardně mezi programy (start->vsechny prograny->prislusenstvi). Ten je ale hooodně jednoduchý, asi si najdete brzo nějakou náhradu.