cvikra

jak nahradit portské v kuchyni

čím mám nahradit chuť portského při výrobě domácí paštiky z kachních játer

Nejlepší odpověď
Emefej

Portské dokonale nenahradíš ničím, ale do paštik se může dávat také brendy nebo koňak. Chutná to jinak, ale je to také dobré.

Další odpovědi
arygnoc

nahrádzanie čímkoľvek čohokoľvek je barbarstvo.

halušky nahradené kolienkami a bryndza nahradená syrom už nie sú bryndzové halušky.

;-Q

gecco

Těžko…
Domácí paštiku bych si náhražkou nekazil…
😉
Jde ti o nutriční hodnotu a nebo cenu (či aktuální nedostupnost portského)?

  1. nutriční hodnota – můžeš zkusit sladší červené s trochou kofoly (tak 1:1)
  2. cena – dobré červené (spíše ´hutnější´, sladké) s trochou dobré brandy (tak 1:0,2) – ale moc ´neušetříš´

arygnoc

gecco:

„…či aktuální nedostupnost portského“

to si robíte srandu, nie? :DD
však je zlatý kapitalizmus, máme všetko a už ani na banány či portské sa nestoja fronty, nie? :DD

;-Q

gecco

;-D
Tím myslím to, že ´je jedenáctá večer, su na vesnici, dělám paštiku – a portské včera dopila manželka – a neřekla´…
😉

arygnoc

aha, takto.

no, o 11 večer robiť domácu paštiku môže napadnúť iba ženskú alebo partiu podgurážených milovníkov domácich paštík. :D.

už som sa zľakol, že v čr sa stoja fronty na nedostakové portské. :DD

;-Q

ps:
ale pamätám časy, keď mi kamoška-letuška portské vozila cez free zónu ‚zvonka‘ – to chutnalo!