Jak nahradit cigaretu při depresivních stavech?

Dobrý den,
jsem nekuřák. Mám doma spoustu problémů s otcem. Neváží si mě, nelíbí se mu, že studuji vysokou školu a navíc podvádí mamku. Z toho mám často (co druhý, třetí den) depresivní stavy. Nic se mi nechce dělat, bolí mě hlava a navíc mám furt pocit hladu (i když cítím, že jsem nasycený). Byl jsem na návštěvě u psychiatra, napsal mi Cipralex ten nejlehčí a poslal domů, ať se za půl roku ukážu. Co mi pomáhá, je cigareta. Četl jsem si, že cigareta uvolňuje stejné látky, jako antidepresiva, akorát okamžitě. Proto, když si zapálím (a stačí mi dvě - tři potažení) hned se mi zvedne nálada a všechny chmury jsou pryč až do následujícího příchodů nových depresivních stavů. Můžu se zeptat, zdali existuje nějaký jiný způsob, jak si tento pocit přivodit jinak, než cigaretou ? Zkoušel jsem vše, jít na čerstvý vzduch, zacvičit si, začít si číst, ale nic mi nepomáhá, až na tu cigaretu. Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Psychiatr, který napíše svému prvnímu pacientovi léky a pozve si ho až za půl roku? No to mě podrž. Aniž by se snažil o psychologickou léčbu pravidelnými rozhovory s pacientem, alespoň 1-2x měsíčně?? Nehledě na to, že každý psychiatr by si měl ověřit účinek nově nasazených léků během max. dalšího měsíce? Na kterýho vola jsi narazil? Radím jen změnit psychiatra.

Další odpovědi:

Zlatý

Pořád lepší cigareta než chlast nebo horší drogy.Řešení bych viděla následovně:problémy jsou doma,proto od nich uteč,odstěhuj se někam jinam,ke kamarádovi,k holce,k prarodičům,prostě někam,kde ty problémy nebudou.Sice je nevyřešíš,ale nebudou na tebe tak tlačit.On je v tom částečně i stres z toho,co tě čeká následující den.Nemáš se nač těšit.Mívala jsem podobné stavy,když jsem pracovala ve studené kuchyni,po nástupu na směnu jsem nevěděla,z které strany přijde facka v podobě buzerace,a obavy z toho,co jsem zase zkonila,ale byla jsem nováček a mazáci se měli kde vybít.Časem jsem se vypracovala a oni mě začali respektovat.

Hlavně nedělejte žádné hlouposti a začněte se rovnou modlit "otče náš".

Stříbrný

cigára jsou silně návyková a velmi drahé svinstvo...nekouřil jsem 40 let (ani na vojně a ve fabrice ne) dneska si zapálím, nervy, nejistota a stress, beznaděj...rád bych se toho zlozvyku zbavil, poradíte ?

Bronzový

a zkoušel jsi i nějaké dechové cvičení? zhluboka, pomalu a soustředěně dýchat..

na mě když jde nějaký splín, tak si řeknu, že mohlo být hůř a trochu se mi uleví :)

Zlatý

Zkus psychologa. Ne psychiatra.

Zlatý

Zkus znovu navštívit psychiatra, svěř se mu a jistě spolu najdete jiné a lepší řešení. :-)

Pokročilý

Výtažek z máku: 120 g nakrájet do 500ml vodky. Vyluhovat min.2 týdny a zcedit.
Užívat max.2 čl (dát do trochy vody).

Diskuze k otázce

filiptoth

Děkuji za odpovědi i za velice "vtipné" příspěvky pana Pumíka. Vyzkouším to, co jste napsali a cigarety si zakážu. Koupil jsem si knihu "Jak zvládat deprese" tak tam snad najdu odpovědi. Ještě jednou, moc děkuji.

anonym

lexx - Začněte kouřit trávu to je lepší,než sex.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1276
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.