Avatar uživatele
filiptoth

Jak nahradit cigaretu při depresivních stavech?

Dobrý den,
jsem nekuřák. Mám doma spoustu problémů s otcem. Neváží si mě, nelíbí se mu, že studuji vysokou školu a navíc podvádí mamku. Z toho mám často (co druhý, třetí den) depresivní stavy. Nic se mi nechce dělat, bolí mě hlava a navíc mám furt pocit hladu (i když cítím, že jsem nasycený). Byl jsem na návštěvě u psychiatra, napsal mi Cipralex ten nejlehčí a poslal domů, ať se za půl roku ukážu. Co mi pomáhá, je cigareta. Četl jsem si, že cigareta uvolňuje stejné látky, jako antidepresiva, akorát okamžitě. Proto, když si zapálím (a stačí mi dvě – tři potažení) hned se mi zvedne nálada a všechny chmury jsou pryč až do následujícího příchodů nových depresivních stavů. Můžu se zeptat, zdali existuje nějaký jiný způsob, jak si tento pocit přivodit jinak, než cigaretou ? Zkoušel jsem vše, jít na čerstvý vzduch, zacvičit si, začít si číst, ale nic mi nepomáhá, až na tu cigaretu. Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Luxx před 3219 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Psychiatr, který napíše svému prvnímu pacientovi léky a pozve si ho až za půl roku? No to mě podrž. Aniž by se snažil o psychologickou léčbu pravidelnými rozhovory s pacientem, alespoň 1–2× měsíčně?? Nehledě na to, že každý psychiatr by si měl ověřit účinek nově nasazených léků během max. dalšího měsíce? Na kterýho vola jsi narazil? Radím jen změnit psychiatra.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Pořád lepší cigareta než chlast nebo horší drogy.Řešení bych viděla následovně:problémy jsou doma,proto od nich uteč,odstěhuj se někam jinam,ke kamarádovi,k hol­ce,k prarodičům,pros­tě někam,kde ty problémy nebudou.Sice je nevyřešíš,ale nebudou na tebe tak tlačit.On je v tom částečně i stres z toho,co tě čeká následující den.Nemáš se nač těšit.Mívala jsem podobné stavy,když jsem pracovala ve studené kuchyni,po nástupu na směnu jsem nevěděla,z které strany přijde facka v podobě buzerace,a obavy z toho,co jsem zase zkonila,ale byla jsem nováček a mazáci se měli kde vybít.Časem jsem se vypracovala a oni mě začali respektovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Hlavně nedělejte žádné hlouposti a začněte se rovnou modlit „otče náš“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

cigára jsou silně návyková a velmi drahé svinstvo…nekouřil jsem 40 let (ani na vojně a ve fabrice ne) dneska si zapálím, nervy, nejistota a stress, beznaděj…rád bych se toho zlozvyku zbavil, poradíte ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

a zkoušel jsi i nějaké dechové cvičení? zhluboka, pomalu a soustředěně dýchat..

na mě když jde nějaký splín, tak si řeknu, že mohlo být hůř a trochu se mi uleví :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Zkus psychologa. Ne psychiatra.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Zkus znovu navštívit psychiatra, svěř se mu a jistě spolu najdete jiné a lepší řešení. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Výtažek z máku: 120 g nakrájet do 500ml vodky. Vyluhovat min.2 týdny a zcedit.
Užívat max.2 čl (dát do trochy vody).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
filiptoth

Děkuji za odpovědi i za velice „vtipné“ příspěvky pana Pumíka. Vyzkouším to, co jste napsali a cigarety si zakážu. Koupil jsem si knihu „Jak zvládat deprese“ tak tam snad najdu odpovědi. Ještě jednou, moc děkuji.

před 3219 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

lexx – Začněte kouřit trávu to je lepší,než sex.

před 3219 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví