postcd

Jak nahodit starou omítku aniž by to vypadalo špatně? (rozdíly barev)

Chci opravit štít domu z venku, jde o starý dům, asi 1/4 venkovní omítky ve štítu domu je dole, jaké mám možnosti opravy aniž by to vypadalo divně, mám na mysli co se týče rozdílu barev, jelikož pravděpodobně nezvládnu trefit přesnou barvu..?
Doplňuji:
možnosti v případě, že nechci sundat veškerou omítku a udělat to celé znovu

Nejlepší odpověď
Drap

Omítku opravit a sjednotit jednotnou fasádní barvou.

Další odpovědi
anonym

Předpokládám, že omítku (po vyzrání) natřeš nějakou fasádní barvou (i jako ochranu proti povětrnostním vlivům), ne?
Natři prostě i tu původní a tím celek barevně sjednotíš.