Jak nahlásit černou skládku?

Potřebuji podrobně vědět jak mám nahlasit že v mém okolí vzniká černá skládka

Nejlepší odpověď
kenyrts

Občanům obcí doporučujemeP­ředcházet vzniku nelegálních skládek. Zaznamenáte-li ve svém okolí černou skládku, obraťte se na obecní úřad odbor životního prostředí, oddělení vodního a odpadového hospodářství, Městskou policii nebo nejbližší oblastní inspektorát České inspekce životního prostředí. Můžete-li, pořiďte důkazní materiály (video, foto; zaznamenejte den, hodinu, druh odpadu, SPZ apod.). Právní předpisyzákon č. Sb., 185/2001 o odpadech, ve znění pozdějších předpisů.
zákon č. 254/2001 Sb., o vodách

Další odpovědi
Jakub

Jediný a ověřený způsob je ten, že se musí dohledat majitel pozemku, na kterém skládka vznikla a ten musí mít vůli podat trestní oznámení na neznámého pachatele(pokud není znám)na policii České republiky. Žádný referát ani MŽP vám nepomůže. Na soukromém pozemku si můžete skladovat co chcete, pokud neznečistíte povrchové vody nějakým toxickým odpadem. To je odpověď z Inspektorátu životního prostředí.