Hakunamatata

Jak nadrtit ostropestrec?

Nejde mi to v mlynku na kávu ani na mák. Děkuji za tipy.
Doplňuji:
Mám na mysli semeno.

Nejlepší odpověď
iceT

Kup si malý hmoždíř,vyjde tak na stovku i méně.Jeden doma takovej mám a stál asi 50,–
Slo by to paličkou na maso,kovovou.

Další odpovědi
marci1

Doporučuje se je rozdrtit v moždíři tloukem. Já semena rozkoušu, buď čerstvá nebo sušená. Nedrťte si je do zásoby, žluknou a mohou místo léčby způsobit pravý opak.

zjentek

nejosvědčenější způsob užití- zubama ..vyžvýkat dužinu a zbytek vyplivnout ..nebo když pak slupky třeba spolkneš, max. si počistíš střeva ,)

Deli

Nasušit a pak jde rozmačkat v dlani, nebo třeba vařečkou přes hrubší síto.

anonym

Nedělám si starosti, jak na to. Prostě půl lžičky do úst a zuby už si s tím poradí.
Jinak bych volila hmoždíř, nebo dvě igelitové fólie a mezi ně nasypat ostropestřec a válečkem na těsto semínka rozdrtit (uválet).
Ta moje poněku „líná“ metoda je nejpohodlnější, ale faktem je, že takhle si čaj neuvaříš. Pokud chceš ostropestřec použít na pročištění zažívacího traktu, tak si na čas pořiď zeměžluč, chrpu, akát bílý, nebo echinaceu (dá se používat i jako směs).
Ale tyhle rady jsem tu psala ani ne před týdnem. Tady neplatí, že opakování je matka moudrosti.