mrblackwell

Jak nabrousit nůž na sekačku ?

Chtěl bych si nabrousit nůž u sekačky na trávu.Vlastním elektrickou sekačku trávy Gardena 42.Měl jsem celkem jasno jak ji nabrousím,ale když jsem nůž odmontoval,tak jsem neviděl že by měl jasně viditelné ostří jak nože mívají.Jak ho vlastně nabrousit ?

Dík za ospvědi

Odpovědi
Sůwa

Já brousím nůž k sekačce pilníkem na plocho, to ostří nesmí být moc tenké, jinak se nadělají při sekání zuby.

jáára

spodní strana nože zůstává rovná, úkos je ze shora. nůž by se měl vyvážit, ale v domácích podmínkách to uděláš těžko…

anonym

Kukni – http://images­.zbozi.cz/zbo­zi-images/52a7637c­f909c4dd6c4a0000­.jpg – kde a jaký má mít nůž břit.
Ale jestli je moc ´omlácený´, kup raději nový.

honza19hk

ostří nemá jelikož bude asi dost tupej.Ale zase to nedělej jak kosu,pak uděláš zuby. Jinak nejrychlejší je to flexou a lamelákem.Ale moc to neohřej jinak to změkne a nebude to držet ostří.