Jasmina

Jak nabídnout své dovednosti ostatním zaměstnavatelům?

Umíte např. navrhnout dobrou webovou stránky? Nebo umíte cokoliv jiného co je Vašim koníčkem? Jak by jste tyto „dovednosti“ nabídli zaměstnavatelům za menší přivýdělek, aniž by jste měli živnostenské oprávnění? Např. nějaký nový portál, který zahrnoval výše uvedené?

Nejlepší odpověď
autacek

Umět a „umět“ může být podstatný rozdíl. Pokud činnosti provedeš po domluvě se zaměstnavatelem v rámci prémií, či třeba souběžné dohody o provedení práce, Tvé iniciativě se meze nekladou a živnostenské oprávnění na to zapotřebí není. Pokud bys chtěla činnosti za úplatu provádět i pro širokou veřejnost pod svým vlastním jménem a na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku, pak by se již jednalo o podnikání, se všemi právními aspekty.

Další odpovědi
nonnel

A pokud bys něco vytvořila v pracovní době na počítači zaměstnavatele, tak nepočítej s odměnou. Děláš to ve své pracovní době a výsledek připadne zaměstnavateli. Za odpracovaný čas v práci dostáváš mzdu, kterou máš potvrzenou nějakou smlouvou, kterou jsi podepsala.
Doplňuji:
Hlavně musíš umět dobře česky, chceš-li pracovat pro českou firmu.

Děda Louda

Vypracuj a zadej nabídku svých dovedností a postarej se o její širokou distribuci. Ale, proboha, česky, ne jako tento dotaz.