Ewush

Jak na zvracení u papouška?

Dobrý den, od ledna mám andulku vlnkovanou – samečka a vše bylo výdy v pořádku, sám od sebe lítal z klece ven a lítal po bytě třeba 3 hodiny v kuse. Poslední 2 měsíce vždy, když ho pustím z klece, tak chvílí lítá a pak začne zvracet, tak ho rychle zavřu do klece, protože už jednou pozvracel celý byt, ale zvrací pak třeba ještě 5 min v kleci. Zrní i vitamíny má pořád stejné a zvrací jen při létání. Na netu jsem četla, že si samečci vynahrazují sex zvracením. Děkuji za všechny rady.

Nejlepší odpověď
ten který je

I samečci vyvrhují zrníčka podobně jako samičky.Myslím si že kdyby byl Váš papoušek nemocný a zvracel by,tak by umřel během krátké doby (vlastní zkušenost).Dva měsíce by nepřežil.Pro jistotu se ale poradte s veterinářem který léčí papoušky.Pozor – ne každý veterinář léčí papoušky.Je třeba vhledat specialistu.

Další odpovědi
anonym

Možná na tom sexu něco bude.

Zdroj: http://chov-andulek.blog.cz/ru­brika/nemoci

Miroslavst

Já myslel, že náhražkou sexu je masturbace a ne zvracení. Že bych tedy začal zvracet? :D:D

blondajk

No, nevím, máme doma korelku a náš pták si vynahrazuje sex opravdu jinak :D Má rád větvičky. A zatím jsem ho viděla zvracet jen dvakrát, a to když se přežral zrní a pak nacpal jablíčkem, tak to nabobtnal a všude prskal.