Daves

Jak na záruku v kupní smlouvě??

Kupuji ojeté auto přímo od majitele a prodejce mi nabídl roční záruku. Budeme podepisovat samozřejmě kupní smlouvu www.povinne-ruceni-levne.cz/doku­menty/kupni-smlouva-auto_obcan_i_ob­chodni-zakonik.pdf Jak správně právně doplnit frázi o ručení na všechny úpravy (lpg..) co nechal udělat a celkově na skryté vady po dobu jednoho roku?? Prosím poraďte.

Odpovědi
zzzzz

čl. VI odst. 1 to obsahuje, pokud to chcete ještě nějak upřesnit, tak můžete, ale na opotřebení se záruka stejně nevztahuje, pak budete stejně muset dokázat, že vada byla už při koupi. Doporučuji ať si před podpisem zajdete na STK a nechte si udělat i diagnostiku.

Taková záruka je stejně k ničemu, pokud by ji pak neuznal, musel by jste se soudit a to u nás trvá i 10 let .-(((
Doplňuji:
Pepa 25 tak to je hodně blbé, to jsem ani nekontrolovala, číslo zákona tam nebylo, je tam je obč. zak. Doporučuji číslo § smazat, nebo si najít sml. podle nového obč. zak.

Pepa25

Trochu blbý na tom vzoru zdarma je, že odkazuje na již neplatný občanský zákoník (§588 a dál). Nejsem schopný fungovaně říct, nakolik se úprava kupní smlouvy změnila. Např. práva z vadného plnění a záruka za jakost jsou v NOZ v §§ 2099 – 2112.