Tw!st

Jak na zarostlý nehet na palci?

Dobrý den, naposledy když jsem si stříhal nehty na nohou, tak jsem nůžkama zajel moc daleko, že jsem nemohl nehet už odstřihnout od zbytku nehtu na palci u pravé nohy na levé straně. Tudíž mi to tvoří takovou jakoby třísku, která se mi zabodává do palce, který mám už 14 dní lehce napuchlý. Pokaždé když se to snažím nějak rozevřít, abych to ustřihl, tak to celkem dost bolí. Nemáte někdo už podobné zkušenosti? Četl jsem, že se to musí v některých případech strhávat nebo operovat, myslím že v mém případě by se tomu mohlo ještě nějak předejít.

Nejlepší odpověď
Kepler

Zkušenost bohudík nemám, ale snad ti pomůže to co jsem našel:

Co dělat, když už k zárůstu a zánětu došlo?

V tom případě je nejvhodnější navštívit lékaře. Veškeré domácí postupy léčení většinou vedou ke zhoršení stavu a následně k prodloužení léčby. Nedoporučuji v tomto případě navštěvovat pedikúru. Ze všeho nejdůležitější je nesnažit se zastřihnout roh nehtové ploténky a tím ulevit bolesti. Nehet poroste dále do nehtového valu ze svého kořene a výsledkem bude zhoršení nálezu.

Zdroj: http://zdravi­.ceskyprehled­.cz/zarostly-nehet-pcz-1111-7257.html

Další odpovědi
brillant

Viz http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zarostlý%20ne­het

iceT

Mazala bych framykoinem, nedostřiženou část bych přelepila náplastí, aby se místo tolik nedráždilo a nechala odrůst. V případě velké nouze se objednej k pedikérce, ona se o to odborně postará. Jinak nehty na nohou se stříhají a pilují spíš dorovna a na délku 1 až 2 mm.

BANAN93

prostě šáhnout nůžkama, nebo kleštičkama (jako z prostředka nehtu) pod nehet na tu zarostlou stranu co nejdál a střihnout a nehet a zarostlou část vyndat, pak odstríhnout i přebytečnou kůži a vydezinfikovat – může to trochu bolet a trochu krvácet – ale jste snad trochu spetsnas :D

postcd

Když jsem byl menší, tak jsem měl párkrát problém s tím, někde jsem četl nebo slyšel, že se nemají vystřihávat ty rohy nehtů. Třeba se tím stimuluje zarůstání do stran.

talka

Ano, ne na pedikuru, ale k lékaři – ovšem není každý stejný! První (lékařka) mi nehet začla stříhat BEZ umrtvení, já zařvala bolestí a ona se ještě ptala, zda jsem rodila. Odpověděla jsem, to že nebylo proti této bolesti ničím! Další lékař bez ptaní před zákrokem palec umrtvil!!!