Daniel16

Jak na zarostlý nehet? Mám se bát zanícení?

Když se mi to třeba zanítí, tak neuseknou mi třeba palec? Nebo mi v lepším případě strhnou celý nehet? Je strhnutí nehtu bolestivé? Nedává se narkóza?
Doplňuji:
Takže mě nic strašného nečeká?

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba nehet ošetřit. Pokud na to nestačí pedikérka, jít na chírurgii.

Mně lékařka strhávala nehet na ruce. Sice kolem opíchala, ale protože jsem měla zánět, injekce moc nezabrala. Když nehet strhávala, bylo to bolestivé, ale dalo se vydržet.

Další odpovědi
www

Zanítí se vždy, důsledky jsou vždy neblahé!
Pokud teprve zarůstá, dá se použít teplá vodní lázeň a poté nehet svépomocí odstřihnout. V pokročilejším stadiu vyhledat lékaře, postup se pak liší případ od případu v závislosti na stupni onemocnění.
Nejlepší je vhodnou péčí těmto záležitostem předcházet!
Doplňuji:
Narkóza se určitě nedává, pouze lokální znecitlivění.

anonym

Nesmíš se bát chlapče,po ošetření se ti uleví,mám s tím taky zkušennost z doby kdysi dávné,nebylo to nic příjemného,ale když se mi do očí dívala sestřička s krásnýma očima,vše se dalo přežít.
Jdi k lékaři na chirurgii ihned,než pak tě to bude bolet zbytečně víc
Jugar
Doplňuji:
Vše záleží v jakém stádiu je nehet zarostlý,hlavně s tím neotálej a jdi k tomu lékaři.

mosoj

Tak s ním naklusej než se zanítí. Doktoři s tím něco vyvedou.

www

Poněvadž nevím co je pro tebe ‚strašné‘, jen všeobecně: nečeká tě nic příjemného, jen bolest 🙂

www

Pro mne cz bylo nejhorší, že bych nedokázal smysluplně odpovědět na otázku PROČ jsem to nechal dojít tak daleko ☹