Pokročilý

Jak na zapojení internetu?

Kupovala jsem si nový router a zapojila jsem jej do elektriky, kabel, který byl ve stolním PC jsem zapojila do modré zdířky a kabel, který byl u routeru jsem zapojila do routeru a zase do PC. Bylo by řečeno, že internet by měl automaticky naskočit a fungovat, ale neděje se tak. Hlásí, že je připojeno, ale po zapnutí prohlížeče mi to vyhodí "Stránku nelze zobrazit, nejste připojeni k síti." Jak to zprovoznit?

Router: http://www.oaza.cz/…

Odpovědi:

Zlatý

Připojení má být: internet - modem - router - PC.
Pokud to nejede, tak: Start, Ovládací panely, Sítová připojení (připojit, opravit). Nejdříve bych ale zkusil pouhý restart PC.
Zkušenost
Doplňuji:
Pokud je router i s modemem, tak intern. přípojku do něj strčíš (je označena) a dalším kabelem propojíš s PC.

Bronzový

A co jako mas za net? Wifi, dsl? Ono kdybys treba mela dsl potrebovala bys mit v routeru i modem. Mno, ale dejme tomu ze mas wifi.. poskytovatel muze mit povolenej jen nekterej hw pres treba mac adresu a pripadne nejaka pristupova hesla atp. Tak zavolej providera ze mas novej router at ti pomuze to zapnout ...

Zlatý

Schéma zapojení bude v přiloženém návodu.
(asi nepochopím, proč 90% lidí nečte návody ani poté, co zjistí, že si neví rady).

Přívodní kabel internetu zapojte do modré zdířky routeru.
Router z jedné žluté zásuvky (na něm) propojte kabelem s PC.
Router do elektriky, nasadit anténu do kruhové zdířky routeru.
PC do elektriky ;)
Obojí zapnout... vyzkoušejte a uvidíte.

Bronzový

musíš routeru zadat připojovací údaje (brána atd) a potom totéž zrušit v pc(protože už se pak nebude připojovat k síti ale k routeru. Postupuj podle manuálu

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.