lucie1234

Jak na zaměstnavatele po skončení mateřské dovolené?

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Od Nového roku nastupuji po mateřské dovolené do práce-pracovala jsem ve fabrice, ještě když jsem chodila do práce byla jsem na ranních směnách, teď jsem se doslechla, že mě mají dát na 12ti hodinové směny. Je to podle zákona možné, aby mi změnily směny? A ještě jeden dotaz, můj syn má školku od 6 hodin ráno a zaměstnavatel mi sice drží místo, ale má směna začíná v 6 hodin ráno, tudíž se to kryje a já nestíhám, a nemá mi kdo pomoci. Ptám se tedy, má zaměstnavatel ze zákona povinnost mi umožnit chodit do práce o hodinu později, tedy na 7hodinu ranní? pracovala jsem u stroje jako operátor ve fabrice, ale již po odchodu na MD mě nahradili, vím, že existuje § 241 zákoníku práce, ale je diskutabilní… Děkuji za odpověď.

Odpovědi
zzzzz

Pokud ty osmihodinové směny nemáte výslovně zakotveny ve smlouvě, tak vás na ty 12 dát může. Jinak co se týká školky, tak to je problém většiny maminek. Hodně školek začíná až od 6hod. Najdou se ale i takové, které začínají od 5hod, pokuste se příští školní rok, dostat své dítě do takové. Jestli vám zaměstnavatel umožní pozdní příchod, tak to bude jeho dobrá vůle. Moje sousedka to řeší tak, že ji vodí dítě kamarádka. Nejste v tom sama, opravdu je to velký problém.