nittaku

Jak na zaměstnavatele?

Jakou kontrolu lze anonymně poslat na zaměstnavatele, jestliže: jsem ani jeden rok nepodepsala daně, neostávám výplatnice, tudíž nemám tušení jakou mám zůstatkovou dovolenou, kolik jsem si již vybrala a ani kolik mám náhradu pro dovolenou. Měla jsem pracovní úraz ale zaměstnavatel nemá knihu úrazů kam bych to mohla napsat. Nevede se žádná docházka, proto taky nelze dokázat přesčasové hodiny a ani za ně dostat adekvátní náhradu. Školení BOZP a PO jsem podstoupila pouze při nástupu, nevím jestli by to nemělo být každy rok… Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud jde o daně, nahlaste stav, jaký v zaměstnání je, FÚ – napište sdělení anonymně s tím, že se jako zaměstnankyně obáváte, že Váš podnět bude brán jako důvod k podání výpovědi zaměstnavatelem. Popište celou situaci tak, jak je. Také by to chtělo podat informaci na OSSZ a dotázat se na placení záloh na zdravotní pojišťění na Vaší zdravotní pojišťovně.
V případě, že se prokáže porušení předpisů zaměstnavatelem, zajděte na policii a podejte trestní oznámení.
Bude to sice nejspíš znamenat ukončení Vašeho pracovního poměru, ale na druhé straně také konec podivných praktik Vašeho zaměstnavatele.

Další odpovědi
slimaczek

Nejlépe by bylo poslat oznámení na příslušný oblastní inspektorát práce. Ten by měl provést kontrolu i na podkladě anonymního oznámení.
Co se týče BOZP, do knihy úrazu nemůžete zapsat úraz jako poškozená. Úraz musí být oznámen vedoucímu a ten provede zápis, pokud je do čeho. Co se týče školení z BOZP, určí četnost školení zaměstnavatel předpisem. Zpravidla se provádí 1× za 2 roky.