Avatar uživatele
nittaku

Jak na zaměstnavatele?

Jakou kontrolu lze anonymně poslat na zaměstnavatele, jestliže: jsem ani jeden rok nepodepsala daně, neostávám výplatnice, tudíž nemám tušení jakou mám zůstatkovou dovolenou, kolik jsem si již vybrala a ani kolik mám náhradu pro dovolenou. Měla jsem pracovní úraz ale zaměstnavatel nemá knihu úrazů kam bych to mohla napsat. Nevede se žádná docházka, proto taky nelze dokázat přesčasové hodiny a ani za ně dostat adekvátní náhradu. Školení BOZP a PO jsem podstoupila pouze při nástupu, nevím jestli by to nemělo být každy rok… Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4351 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud jde o daně, nahlaste stav, jaký v zaměstnání je, FÚ – napište sdělení anonymně s tím, že se jako zaměstnankyně obáváte, že Váš podnět bude brán jako důvod k podání výpovědi zaměstnavatelem. Popište celou situaci tak, jak je. Také by to chtělo podat informaci na OSSZ a dotázat se na placení záloh na zdravotní pojišťění na Vaší zdravotní pojišťovně.
V případě, že se prokáže porušení předpisů zaměstnavatelem, zajděte na policii a podejte trestní oznámení.
Bude to sice nejspíš znamenat ukončení Vašeho pracovního poměru, ale na druhé straně také konec podivných praktik Vašeho zaměstnavatele.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
slimaczek

Nejlépe by bylo poslat oznámení na příslušný oblastní inspektorát práce. Ten by měl provést kontrolu i na podkladě anonymního oznámení.
Co se týče BOZP, do knihy úrazu nemůžete zapsat úraz jako poškozená. Úraz musí být oznámen vedoucímu a ten provede zápis, pokud je do čeho. Co se týče školení z BOZP, určí četnost školení zaměstnavatel předpisem. Zpravidla se provádí 1× za 2 roky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek