Avatar uživatele
pizlicka

jak na vlasske orechy?

pokud nalouskam vlasske ořechy,mam je dat hned do mrazaku,nebo je mam před tim nechat par dní sušit??dekuji.porad nevim,jak zabranit pristup molům.děkuji.
Doplňuji:
nojo,a když je budu posilat mamince postou z mrazaku,nechytnou plísen??bydlime 75km od sebe

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, marci1, zzzlatokopka před 3312 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

Nechávám vyschnout ve skořápce,podobně jako gecco.
Část vylouskaných a usušených ořechů zamrazím,čast steriluji nasucho ve sklenicích /10–15 minut při 85°C/.V balíku posílám ořechy ze sklenic,předejde se tak teplotní změně přechodem z mrazáku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Nalouskané ořechy můžeš dát do mrazáku hned, ale je důležité, aby byly ve skořápce dobře usušeny ( nejlépe na slunci ). 🙂
http://www.jak­tak.cz/jak-skladovat-orechy.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Záleží na jejich stavu…
Já vlašáky ´loupu´ až tak na jaře (nechávám je schnout ve skořápce) a po vyloupání jejich část rovnou zamrazím, jsou vyschlé dost.
😉
Doplňuji:
K Doplnění: – na posílání nejsou zmražené ořechy vhodné…
Jen je po vyloupání rozprostři na dobře větratelnou podložku (síto) a pro poslání shrň do plátěného pytlíku…
(Z)Mražené rozmrznou, natáhnou vodu a pokud bude přeprava trvat dlouho, i shnijí…

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

Já je zavařuji, někdy i v mikrovlnce.

Naloupané je dám do sklenice bez víčka, bez vody, MV zapnu na nejvyšší výkon cca 5min, poté vytáhnu a hned zavíčkuju. Vydrží i 2 roky a nejsou nasáklé vodou jako ty z mrazáku. Pokud je zabalíš, přežijou i cestu ČP:-D

Jdou zavařovat i normálně v hrnci, nebo troubě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
taduesek

No, zmrzlé poštou se asi zkazí,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Moli nemají rádi teplotu pod 18 st.C. Nejlepší je skladovat ořechy ve sklepě v plastové vzduchotěsné nádobě spolu s nějakým absorbentem vlhkosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Mrazila jsem je jen jednou a nepovedlo se, byla to samá voda, bleeee:-((

před 3312 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Půlky ořechů naskládám na tácek,nebo talíř,překryji folii,vložím do mrazáku.Jen jednu vrstvu,ne na sebe.Druhý den přesypu do kraabiček/sáčky nepoužívám/.Stejně tak jahody,maliny,os­tružiny,houby…

před 3311 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

No já je naházela rovnou do pudla, a vytvořila se na nich zmrzka:-( Nešlo to pak ani nastrouhat, uplná pasta:-(

Strouhají se Vám pak dobře?

před 3311 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Krabičky plním tak,aby zůstalo co nejméně vzduchu a volného prostoru,netvoří se zmrzka. Potom přelepím,dám do sáčku.
Strouhají se perfektně,hlavně nejsou slepené a vodnaté :)

před 3311 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek