pizlicka

jak na vlasske orechy?

pokud nalouskam vlasske ořechy,mam je dat hned do mrazaku,nebo je mam před tim nechat par dní sušit??dekuji.porad nevim,jak zabranit pristup molům.děkuji.
Doplňuji:
nojo,a když je budu posilat mamince postou z mrazaku,nechytnou plísen??bydlime 75km od sebe

Nejlepší odpověď
johana 56

Nechávám vyschnout ve skořápce,podobně jako gecco.
Část vylouskaných a usušených ořechů zamrazím,čast steriluji nasucho ve sklenicích /10–15 minut při 85°C/.V balíku posílám ořechy ze sklenic,předejde se tak teplotní změně přechodem z mrazáku.

Další odpovědi
marci1

Nalouskané ořechy můžeš dát do mrazáku hned, ale je důležité, aby byly ve skořápce dobře usušeny ( nejlépe na slunci ). 🙂
http://www.jak­tak.cz/jak-skladovat-orechy.html

gecco

Záleží na jejich stavu…
Já vlašáky ´loupu´ až tak na jaře (nechávám je schnout ve skořápce) a po vyloupání jejich část rovnou zamrazím, jsou vyschlé dost.
😉
Doplňuji:
K Doplnění: – na posílání nejsou zmražené ořechy vhodné…
Jen je po vyloupání rozprostři na dobře větratelnou podložku (síto) a pro poslání shrň do plátěného pytlíku…
(Z)Mražené rozmrznou, natáhnou vodu a pokud bude přeprava trvat dlouho, i shnijí…

zzzlatokopka

Já je zavařuji, někdy i v mikrovlnce.

Naloupané je dám do sklenice bez víčka, bez vody, MV zapnu na nejvyšší výkon cca 5min, poté vytáhnu a hned zavíčkuju. Vydrží i 2 roky a nejsou nasáklé vodou jako ty z mrazáku. Pokud je zabalíš, přežijou i cestu ČP:-D

Jdou zavařovat i normálně v hrnci, nebo troubě.

taduesek

No, zmrzlé poštou se asi zkazí,

dr.luha

Moli nemají rádi teplotu pod 18 st.C. Nejlepší je skladovat ořechy ve sklepě v plastové vzduchotěsné nádobě spolu s nějakým absorbentem vlhkosti.

zzzlatokopka

Mrazila jsem je jen jednou a nepovedlo se, byla to samá voda, bleeee:-((

johana 56

Půlky ořechů naskládám na tácek,nebo talíř,překryji folii,vložím do mrazáku.Jen jednu vrstvu,ne na sebe.Druhý den přesypu do kraabiček/sáčky nepoužívám/.Stejně tak jahody,maliny,os­tružiny,houby…

zzzlatokopka

No já je naházela rovnou do pudla, a vytvořila se na nich zmrzka:-( Nešlo to pak ani nastrouhat, uplná pasta:-(

Strouhají se Vám pak dobře?

johana 56

Krabičky plním tak,aby zůstalo co nejméně vzduchu a volného prostoru,netvoří se zmrzka. Potom přelepím,dám do sáčku.
Strouhají se perfektně,hlavně nejsou slepené a vodnaté :)