yeswecan/'\

Jak na vitilgo nebo cukrovku.. nekdo osviceny odpovi?

Doplňuji:
Vitiligo/omlouvam se

Odpovědi
marci1

Co je to vitilgo ?
Doplňuji:
Vitiligo :
V lékárně je možné zakoupit řadu speciálních krémů a gelů, které působí jako ochrana pokožky a jsou přímo určeny k tomuto účelu. Přípravky obsahují látky tlumící depigmentaci (ztrátu pigmentu).
Užívání vitamínů (hlavně A, C, E – tzv. antioxidantů), minerálů a stopových prvků (doporučovány jsou selen a zinek) je víceméně jen podpůrné.
Bílá ložiska se dají zamaskovat pomocí vhodně zvoleného make-upu či samoopalovacími krémy. Možná je i tetováž vitiliga (tj. vpravení pigmentů pomocí tetovací jehly), obvykle však není doporučována pro potenciální aktivaci onemocnění.
Diabetes / cukrovka / :
U cukrovky záleží na hladině cukru v těle. U nižších hodnot /nad 7/ je léčba zaměřena na vhodnou skladbu potravin snížením sacharidů a aktivním fyzickým pohybem. Asi po 3 měsících se znovu pacient zkontroluje a pokud vyšší hodnoty cukru přetrvávají, je nasazena medikamentózní léčba. Pokud i tato nemá kladné účinky na snížení cukru, je nutné dodávat tělu inzulín.

http://nemoci­.vitalion.cz/vi­tiligo/

mosoj

Na cukrovku je to jednoduché. Dieta nebo dieta + léky. Nic jiného nevymyslíš.

Vitiligo de prakticky nedá léčit, pouze „skrývat“. http://www.ro­dicka.cz/viti­ligo-lecba/
Doplňuji:
Proč hned inzulín ? Vždyť nemáte pravdu.