Pomoc2459

Jak na veterinu ? :)

Chtěla bych se zeptat, jestli je dobrá cesta kam chci dále pokračovat na školu. Jsme v 9. třídě, baví mě matematika,pří­rodopis a chemie (vys.známka 1) a chtěla bych být Veterinářkou. (už od 7.třídy) Miluju zvířata a rozhodně by mě to i bavilo. :) Je dobrá cesta , když půjdu na SŠ zahranickou a zemědělskou v Děčíně (obor veterina) a poté bych se dostala na Veterinu v Brně ? :) Děkuju moc za pomoc a rady. ( jsem z ústeckého kraje)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ne

Pokud plánuješ vysokou školu (veterinu) je vhodněšjší gympl.
SŠ tě připraví spíše na praxi veterinárního technika. Je to podobné, jako kdyby chtěla zdravotní sestra studovat dále medicínu. Není to vyloučené, ale je to složitější. Odborná střední škola primárně nepřipravuje svoje absolventy na vysokoškolské studium.
Pokud ti nedělají problémy a baví tě předměty jako matematika, přírodopis a chemie, je to jen dobře, na vysoké veterině se ti vztah k těmto předmětům bude hodit. Předpokládám, že máš slušnou fyzičku, protože studium SŠ nebo i VŠ
se zaměřením na veterinu s sebou přináší praxi i u hospodářských zvířat ap.
Nechci ti brát romantické představy, ale jen zlomek veterinárních techniků najde
po absolvování SŠ uplatnění v některé veterinární ordinaci nebo nemocnici
pro malá zvířata. Mnohem častěji pracují jako zootechnici, ošetřovatelé , kontrolují masa na jatkách a v jiných podobných oborech.
I veterinárních lékařů je dnes poměrně dost, konkurence je veliká a ne každý má
po škole odbornost a prostředky na to aby si otevřel vlastní soukromou praxi
s dostatkem klientely. Sehnat po absolvování VŠ místo v oboru někde na klinice nebo soukromé ordinaci není jednoduché.
Zkus si pohovořit s některým mladším absolventem jmenovaných škol.
Podle mého mínění mají budoucnost obory se zaměřením na psychologii a etologii zvířat, ochrany zvířat a přírody ap.Na tyto oblasti se zaměřují jiné VŠ.

Doplňuji:
Podívej se na některé obory některé přírodovědecké fakulty, nebo tady:
http://www.vfu­.cz/media-verejnost/informace-pro-media/tz/2012-04-20-studenti-prihlaska.html

Další odpovědi
www

Ne

Lucijej

Ano

Jak se to vezme. Když už víš, co cheš dělat, tak střední veterina je dobrá volba. Ale je potřeba uvedomit si, že na vysokou veterinu se dělají přijímačky se dělají z předmětů na gymnaziální úrovni.
Takže střední veterina tě naučí víc do praxe, ale na přijímačky se budeš muset připravvovit extra.
Jedna moje známá má střední veterinu v Hradvi a na vysokou se nedostala a zkoušela to dvakrát.

beer

Ne

Doplňuji:
Ostatní viz. Bohemica..

Sůwa

Ano

Je to dobrá volba. Doporučuji, přečíst si něco od Jamese Herriota… 🙂

anonym

Ještě mě napadly obory zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty, welfare ap.
http://www.atlas­skolstvi.cz/vs3018-fakulta-agrobiologie-potravinovych-a-prirodnich-zdroju

Pomoc2459

Děkuji MOC za rady. :) → je lepší cesta teda, když vystuduji Gymnázium (konkrétně – http://www.gym­tce.cz/ ) a poté na VFU do Brna ? – popravdě si nedovedu přestavit totiž, že např.: sedím někde v kanceláří celý den, vyřizuji nějaké faktury, nebo stojím za kasou apod. A teď jestl je reálné, že poté kdyby to celé vyšlo bych chtěla být jako Obecný zvěrolékař a otevřít vlastní ordinaci. Jsem si vědoma toho že toto je povolání u kterého nemůžu prsotat po 10letech a říct že mě to nebaví a dělat něco jiného, protože to už nepůjde. Toho už se nesmím vzdát. Jak jste poslal odkaz na univerzitu v Praze-fakulta agrobilogie, potravinnýc a přírodních zdrojů → nevděla bych, jakou cestu zvolit.

anonym

Myslím, že netušíš jaké náklady jsou zapotřebí na vybavení a zařízení vlastní ordinace, pronájem vhodných prostor, administrativa k povolení provozování takové činnosti, hledání personálu ap.
Jdi na gympl a máš ještě několik let času na rozmyšlení!
Veterina v Brně je jediná VŠ tohoto typu v Česku a zájem je mnohonásobně vyšší než kolik mohou přijmout studentů.

Pomoc2459

Dobře :) děkuji.

anonym

Nemáš vůbec za co. Kdykoliv mi napiš třeba zprávu vnitřní poštou. Měla jsem kdysi podobné ambice, ale bohužel mi to nebylo dovoleno ze zdravotních důvodů. Tehdy takové „jiné“ možnosti studia nebyly, pouze veterina. ☹ Jeden můj přítel kdysi vystudoval zemědělského ing. a po mnoha letech ještě úplně odlišnou VŠ a pracuje v Německu v takovém ZOO parku kam jezdí školy, domovy důchodců a třeba různě postižení lidé a on s nimi a zvířaty pracuje. Je to úžasná práce. Využívají např. hodně lamy!

anonym

Neznáš to tam náhodou? Máš to do Žitavy kousek!
http://www.tierpark-zittau.de/index­.php/tier-mit-mensch-projekte

anonym

http://www.tierpark-zittau.de/index­.php/lamawande­rungen

Pomoc2459

To ne bohužel neznámale zaujalo mě to. Brala bych to všemi deseti !