Stříbrný

jak na vas působý otazkaa pná překlepů a chib

Je vám to jedno? Říkáte si: tak se to holt to dítě ještě nenaučilo? A co když se ptá na maturitu? Nebo je to spš příznak lemplovství a nezdvořáctví? Někdo žádá o radu a přitom není ochoten se ani obtěžovat s pravopisem a pohlídat si překlepy. Použít diaktitiku, interpunkci, velká písmena. Přečíst si to po sobě. Necítíte se tím dokonce dotčení?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Spíš se snažím, aby se nad tím zpětně zamyslel i tazatel. Ale někdy je to těžké a občas to ani nejde, prostě vybouchnu.
Doplňuji:
A máš tam chiPu.

Další odpovědi:

Bronzový

Působí na mě, že je trochu negramot :-) Snažím se sama odpovídat pravopisně správně, abych mu/ji dala dobrý příklad a nebuzeruju (z toho si ten člověk stejně nic nevezme a jenom se naštve). Vadí mi, že když to pořád čtu dokola, tak jsem z toho zblblá a mám potom sama problém psát správně.

Bronzový

Myslím, že oprava jednoho negramotného dotazu moc neřeší; ale celková úroveň je víc než alarmující!!!

Zlatý

Stejně jako ta tvoje: to musel psát neskutečnej blb.

Stříbrný

To by pro mě ta otázka musela být jinak hodně zajímavá, abych na ni odpověděl. Většinou ji ani nedočtu. Pohrdá-li tazatel mateřštinou, nemám chuť se s ním vybavovat. Týká se chyb; u překlepů jsem tolerantnější, ale zase si říkám, kam ten člověk tak spěchal, že to nestihl ani po sobě přečíst. Červenám se a dodávám, že to občas udělám i já :-)

Pokročilý

Je to je jedna ze známek našeho upadajícího vzdělávacího systému. A ještě poznámka - nepíše se chib nýbrž chip.

....já nevím co to je ta "diaktitika" ?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3360
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1451
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1078
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.