purry

Jak na únavu očí?

Při dlouhodobé práci u počítače mám často unavené oči. Mám pocit, že i hůře zaostřuji. Může pomoci nějaké oční cvičení nebo zlepšení výživy? Nechci skončit jako brejloun.. 🙂

Nejlepší odpověď
hanulka11

Je dobré pokud můžeš i v práci si dát malou pauzu zavřít oči a chviličku relaxovat , také se doporučuje oční gymnastika i jsou dobré umělé slzy /koupíš v lékárně/ u monitoru hodně vysychají oči

http://www.hob­bystranky.cz/za­jimavosti/ulev­te-svemu-zraku-ocni-gymnastikou

Dobré je užívat třeba ostrovidky posilují oči – ale těch vitamínu v lékarně mají spousty .
Mně osobně dělá dobře ,když vyjdu ven a vidím les a krásnou přírodu .

Další odpovědi
fablen

hodně u PC mrkat, na noc třeba obklad ze studeného mléka na zavřená víčka

kenyrts

nebo si vyberte zde,z již daných odpovědí:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­109&q=Jak+na+%C3%BA­navu+o%C4%8D%C­3%AD

Michal Kole

Umýt je borovou vodou a dávat si přestávky a koukat na něco hezkého, třeba na zelenou trávu z okna.

suaeda

Monitory, televize, zářivky, ostré elektrické světlo apod. hodně oslabuje náš zrak. Pokud si vzpomenu jak viděla moje bábrle a porovnám se svým současným zrakem tak prohrávám na celé čáře. A přitom za mlada jsem viděl jak ostříž.