mikik

Jak na tvz.Ryběnky, jak se jich zbavit?

Jak se zbavit v domácnosti tvz.ryběnek.E­xistuje na ně nějaký jed?Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Berušinka

Rybenky jsou nejčatěji v koupelně, kde ti pomáhají se špínou mezi kachličkama, líbí se jim ve vlhku. Cíleně bych je nelikvidovala. Ničemu nevadí, naopak právě pomáhají – když se jim chce =D

Další odpovědi
panenka

RYBĚNKY: Vyrobte pastičky ze směsi 1 dílu melasy a 2 dílů octa. Přiložte ke škvírám a děrám, kde tito škůdci žijí. Ošetření směsí z boraxu a cukru či medu postižených oblastí jako jsou podlahy, nohy od stolu a škvíry ve skřínkách vám spolehlivě pomůže ryběnky vypudit

Zdroj: http://old.gre­enpeace.cz/onas/ti­py/tip8.html

dědapetr

Biolit eco past na rybenky. Je to super a fakt to funguje, chytají se na to jak mouchy na mucholapku.

Jedná se o velmi starobylý hmyz. Patrně na zemi žijí již 300 milionů let /srovnejte s Homo Sapiens, který vznikl přibližně před 200.000 lety/. Jeho velikost je okolo 1 cm má kapkovitý tvar, a je pokryta stříbrnými šupinkami. Odtud její český název rybenka domácí. Zdržuje se převážně v domech, kde se živí různými zbytky sacharidů a škrobů. Má raději tmu, při rozvícení se snaží uprchnout a schovat do nějaké skuliny. Štětiny, které má na těle slouží jako senzory a při změně proudění vzduchu rybenku včas varují před blížícím se nebezpečím. Rybenky milují vlhké prostředí /rel. vlhkost 75–99% / a teplotu od 22–27°C.
Mohou dosáhnout věku až 3 roky a za tu dobou jsou schopny naklást až 100 vajec. Ve větším výskytu mohou škodit a to zejména na výrobcích z papíru, nebo výrobcích z kůže, koberců, fotografií.
většinou nejsou masivně rozšířené, protože v bytech nemají ideální podmínky k životu. Na jiných místech nepůsobí zase škody velkého rozsahu. K udržení jejich populace v rozumné míře přispívají i predátoři jako jsou pavouci, škvoři atd..
http://www.skud­ci.com/rybenka

arygnoc

fakt, že domácnost s náma zdílí množství (i nevítaných) živočíchů nelze vyvrátit.

Řešíte jenom tu zvířenu, kterou vidíte, a která vám nemůže ublížit.
Je fakt, že pohled na ní není příjemný.

Ale kdyby jste se podívala do postele a uviděla to množství roztočů (všude, i v kobercích, sedačkach i oblečení), nevím, zda by jste nevybrakovala celou Spolanu (nebo kdo ty chemie na hmyz vyrábí).

Vzpomeňte si na Kukurovo „Nech brouka žít …“, vždyť ty rybenky za nic nemůžou.

Mimochodem: víte, že na Zemi rybenky žijí již 3 milióny let (člověk moudrý – kdo ten název vymyslel? – cca 200.000 let).

Ty moje dvě rybenky (naštěsti, jestli jich je víc, nevím), si vesele prchají při mém přichodu do koupelny – a já je respektuji, do škvír je nepronásleduji. Jo, a ještě mám na hajzlíku pavouka – také si může být jist, že mu neublížím, i když pavouky nesnáším (co kecám, mám z pavouků fobii!).

VANIFY

rybenky
Rybenka domácí žije v domácnostech na vlhkých a temných místech, v koupelnách, spížích,sklepech a novostavbách(dokud stavba nevyschne-až několik let). Vyhýbá se světlu. Samičky kladou vajíčka do skulin v podlaze. Rybenka se živí papírem, knihami, lepidlem, fotografiemi, oblečením, tapetami, ale i lidským jídlem. Člověku nijak neškodí.

Na postižená místa nasypejte na papír nastrouhaný brambor, přes noc rybenky nechte zahrabat, otrávit a ráno je vyhoďte.

*Formitox proti mravencům, švábům, rybenkám a mouchám 120 g Cena: 40 Kč
*Liquid gel fortox na mravence a rybenky