Sonush

Jak na tuto hádanku?

Když Pinoccio zalže, nos se mu zvětší.
Pinoccio řekl: „Teď se mi zvětší nos“
Zvětší se Pinocciovi nos a proč?

Pozn. Nos se mu nemůže zmenšit a slovo ‚teď‘, neberte úplně doslova – myslí se tím třeba 5 sekund vzdálené budoucnost.

Docela by mě zajímaly vaše odpovědi :)

Odpovědi
Putin

Pinocciovi se zvětší nos jen když zná na otázku odpověď a přesto řekne lež, jenže tohle není tak docela lež, jelikož sám neví, jestli se mu zvětší, či ne 🙂

anonym

Spontánní osudová reakce neboli duch je vždy o krok napřed – instinkt,intuce – nic zvl.
Doplňuji:
Lže sám sobě a když je nosál,tak je někdo…

arygnoc

pretože klame.
vie, že keď hovorí pravdu, nos sa mu nezväčší.
aby mu nos zväčšil, musí povedať lož, i keď pozná pravdu (pravdivá odpoveď je „Teď se mi nos nezvětší.“)

;-Q

Magix.cz

To je jako když Kréťan Epimenides prohlásil : „všichni Kréťané jsou lháři“. Mluvil pravdu nebo lhal ? :D