Deli

Jak na trochu mléčně kalnou vodu v akváriu?

Máme asi 10 dnů akvárium. Naplnili jsme ho vodou ze studny, použila jsem Akva start a nějaký přípravek, který do akvária dodá ty správné bakterie pro čistou vodu a zdraví ryb. Filtrujeme tak 20 hodin denně, rybek je přiměřeně. Voda je však stále lehce mléčně zakalená. Zkalila se po 2 dnech, po přidání těch bakterií se to zlepšilo, ale pořád to není ono. Co s tím? Už si nevím rady, ani v obchodu mi neporadili, na netu jsem našla jen to, co jsem už stejně udělala a přípravky, které jsem už použila.
Jinak ryby i kytky vypadají velice spokojeně.

Akvária jsem v městském bytě měla 15 let, nikdy jsem tento problém neměla.
Díky za rady 🙂
Doplňuji:
Mad, sůl do vody dávám taky, Ph je dobré, máme vodu spíš měkkou, žádný vodní kámen… Podle rozboru je voda téměř na hodnotách kojenecké.

Co je ta brakická voda?

Nejlepší odpověď
Mad

Změřte si PH, jestli voda ze studny není moc tvrdá.Jinak,my jsme přidávali sůl rozmíchanou ve vodě.Měli jsme 650 litrů akvárko a do něj jsme dali 3 pol. lžíce soli. Dělali jsme vodu brakickou.Snad je problém v tomhle.
Doplňuji:
Brakická voda je, když se vlévá řeka do moře a vody se smíchají.

Další odpovědi
Earl Sin

Měl jsem podobný problém a bylo to způsobeno špatným propráním kamínků na dně. Zkusil bych i toto

kumbíček

mám 60 litrové akvario a měl jsem podobný problém, tak sem vyměnil jednu třetinu vody, vypral filtr, a dal jsem tam akvaregulátor a celkem to pomohlo…