Jak na to?

Kdo poradí jak na skvrnu od krve na silonové látce?Díky.

Odpovědi
Eloška

Krev pouští dobře pod studenou vodou. Nevím ale co to udělá se silonem.

anonym

Peroxid vodíku z drogerie

anonym

skvrny navlhčíme studenou vodou, potřeme tekutým saponátem bez přidání vody, opatrně překartáčujeme, dobře propláchneme vodou a vypereme v enzymatickém pracím prostř. Nebo látku namočíme na několik hodin do studené vody a pak vypereme. Nebo ihned vypereme ve studené vodě s mýdlem. Nikdy nepoužívejte horkou vodu. Jinak: Čerstvé zaschlé skvrny od krve zvlhčíme vodou maximálně 40 st. C teplou. Skvrny pak proklepáváme nebo propíráme ve vlažné mýdlové vodě, v roztoku pracího prostředku nebo ve vodě s přídavkem čpavku. Staré, zapařené skvrny je třeba odstraňovat enzymatickými prostředky – viz bílkoviny. Postup je však nutné opakovat a opatrně doplnit i mechanickým účinkem. U bílých textilií je možno provést dobělení bílých zbytků 3%ním peroxidem vodíku.