pato9997

Po ukončení studia nejsem nahlášen na ÚP. Zaplatím-li soc. a zdr. pojištění a smlouvu dostanu do pátku, je všechno OK?

V červnu jsem vystudoval, ale od 1. září nejsem nahlášený na úřadu práce a nepracuji. Do konce týdne bych měl ale v práci dostat smlouvu. Chystám se jít za tento měsíc zaplatit zdravotní pojištění (jak je dáno: do 8 dnů tohoto měsíce). Pokud tak zaplatím a smlouvu bych do konce týdne dostal, tak je všechno v pořádku? A ještě jedna věc

Odpovědi
ivzez

Zdravotní pojištění za září (1.337 Kč) je splatné 8. října.
Za část října už zdravotní pojištění odvede zaměstnavatel,
nebudete nic doplácet.

Sociální pojištění si sám hradit nemůžete, ale žádný dluh Vám
nevznikne (je povinné jen pro zaměstnance a OSVČ).