siska1256

Jak na to?

Dobrý den,již dlouho si lámu hlavu nad jednou slovní úlohou: Strom vrhá stín dlouhý 20 m v okamžiku,kdy stín metrové tyče má délku 162 cm.Mám vypočítat výšku stromu.Výška mi vyšla 20m je to správně? A když ne poradili byste mi popstup jak to správně vypočítat?

Odpovědi
anonym

Kdyby sis dal práci a podíval se do vyhledávací (šedé) lišty pod svými nickem, tak bys to našel sám. Tento příklad se tu řešil už vícekrát. Proto tu jsou star=é příspěvky uložené v archivu, aby se daly dohledat.
Nespadá to určitě do vysokoškolské matematiky, takže máš špatně vybranou i kategorii. Přikládám odpověď manon, která odpovídala před 90 dny:

manon

Měření pomocí stínu a tyčky:

Změříme velikost stínu, který vrhá měřený strom i zapíchnutá metrová tyč v zemi. Pak už jen vypočítáme: (stín stromu * délka tyče) / stín tyče