david22

Jak na stahování problémových fotek?

Na některých portálech, většinou idnes.cz, novinky.cz, lidovky.cz …atd. nejde občas stáhnout fotku, při pokus o uložení se to uloží pod názvem „free.gif“ ale ve skutečnosti je to prázdný soubor. Uvedu příklad: http://revue.id­nes.cz/foto.as­px?r=lidicky&c=A111003­_121658_lidic­ky_nh

Řešením by sice bylo obejít to zmáčknutím klávesy PrintScreen a uložit třeba do MS Word, ale to není ono.
Doplňuji:
Conchus> no to je mi jasné, že se tímto brání. Ale obejít se dá všechno. A pokud lidé běžně stahují filmy a hudbu z uloz.to, proč by se nemohly stáhnout i fotky.

Nejlepší odpověď
beer

Já používám TakeScreen. Je to průhledné okno, tahem posunuješ, zvětšuješ atd., obrázek uložím a pohoda )
Je to malý, česky, zdarma:
http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/zachy­covani_obrazov­ky/takescreen/

Další odpovědi
Conchus

Asi ví co dělají. Třeba nechtějí, aby se takové fotografie stahovaly a brání se. Nemusíte mít všechno.
Doplňuji:
Obejít se dá všechno, od zákonů po korektní jednání. Ale nemusíme pořád něco obcházet a získávat oklikou a možná někdy i švindlem.

ondra07

Napadá mě jen jediné. Pokud máte Win 7, tak tam je program Výstřižky a tím si tu fotku vyříznete… To je vše :)

peter124

Ale obejít se dá všechno.

Ale isteže. Napríklad vo Firefoxe cez menu Tools / Page info / Media si možno zobraziť všetky položky natiahnuté v stránke, vrátane požadovaného obrázku, a získať tak jeho URL, resp. rovno si ho odtiaľ uložiť:

http://i.idnes­.cz/11/101/or­g/NH3e3cdf_Z_a­gata_4.JPG

Podobne v Safari cez menu Window / Activity. Menej pohodlne, lebo nemá priamo zobrazovač, ale k URL sa cez to dá tiež dostať.