IK

Jak na spánek? Když si člověk zvykl usínat s knížkou, nebo před spaním cvičit, zřejmě je večer málo unavený…

Ale co když jediná doba kdy jsem unavená a bez problémů usnu je ráno a dopoledne?
Borelioza mi způsobila různé bolesti a napětí a následně dlouho trvající nespavost. Teď usnu ale často po několikahodinovém převalování nebo až ráno.
Rozhodně nechci prášky.

Nejlepší odpověď
Damiana

Kdo by řekl, že klíště má takovou moc ☹ Borelioza je jistě moc zlá nemoc… Mezi neurologické následky projevující se zejména poruchami paměti, nebo až jejími výpadky, bohužel patří zmenšení schopnosti koncentrace a udržení pozornosti, změny nálad a v neposlední řadě také – poruchy spánku.
Podle mne bys měla spát, když se ti opravdu chce. U nedobrovolných sov (zdravotně) jsem se setkala i s názorem, že se snažily spánek přes den za každou cenu „předržet“, aby mohly spát v noci… Ale to asi také nebude nejzdravější řešení.
Našla jsem tady něco o tom, jak se pokusit spánek vylepšit, snad ti to pomůže 🙂
http://www.vel­kaepocha.sk/20100417­13035/Tipy-pro-dobry-spanek.html