brejlacek

jak na smutnice?

už jsem vyzkoušel mnoho rad a nic nezabralo, existuje nějaký chemický postřik, který smutnice 100% zlikviduje, ale neohrozí květinu?

Nejlepší odpověď
Dochy

Písek jsi také zkoušel? (Zkušenost nemám, narazil jsem náhodou, když jsem zjišťoval o čem je to řeč)

Zdroj: http://www.ja­roslavmachacek­.com/files/bit­va-se-smutnicemi-vybojovana.html

Další odpovědi
www

Biologickou likvidaci zkoušels?
Podrobnosti i chemii najdeš ve zdroji.
Doplňuji:
Většinou bývá problém v nevhodné zálivce, kdy je zemina zbytečně neustále vlhká až mokrá a z tohoto důvodu se smutnice objevují znovu a znovu.
Zkušenost
Jak se uvádí ve zdroji, je potřeba nechávat zeminu poněkud vyschnout (jen co dovolí rostlina).

Zdroj: www.chovatelka­.cz/clanek/smut­nice-na-pokojovych-rostlinach

Lamalam

Parazitické hlístice Steinernema feltiae.

Zdroj: http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/choroby-a-skudci/jak-zbavit-pokojove-rostliny-cernych-musek-smutnic/

marci1

Lepové desky ( žluté papírky ) na likvidaci smutnic. Prodávají se v drogerii nebo v květinářství.
http://growhou­se.cz/stopset-lepove-desky-zlute-15x5cm-5ks

Kiti

Doporučuju ti kombinaci dvou způsobů.
Na mušky které už létají použij žluté lepové destičky. Opravdu se na ně nachytají a do květináčů přidej takový granulky, prodávaj je v zahradkářských potřebách, možná v květince a podobně.
Ještě funguje posypat povrch hlíny pískem, nejlepší je ten co se používá na pískování, protože je ostrý. Květině neublíží, ale mušky nebudou chtít lízt do květináčů a tím pádem se nebudou tolik množit.

www

O použití písku je v diskuzi mého zdroje zmínka také.