Ajkax

Jak na sebe přepíšu byt? Mám v ruce několik kopií oběma stranami podepsané kupní smlouvy.

Jak na sebe přepíšu byt – novostavby? Mám v ruce několik kopií oběma stranami podepsané kupní smlouvy (mnou i developerem).

  • Takže stačí s nimi jen zajít na katastr nemovitostí a pouze doložením jedné z ověřených kopií kupní smlouvy zajistit přepis nemovitosti na mou osobu ? stačí to ?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud mate kupni smlouvu melo by stacit uz jen
podani navrhu na vklad noveho majitele do katastru nemovitosti, je s tim spojen nejaky ten tisicikorunovy poplatek – ale tim si ted nejsem jisty … vyrizenim tohoto vkladu dojde i k uvolneni prostredku pro developera (tedy pokud jste penize NEposilal/a primo developerovi na ucet ale k notari – to zavisi na podobe vasi predkupni smlouvy – na tom uz v teto fazi kazdopadne uz nezalezi)

Bohuzel vklad do katastru muze trvat i nekolik mesicu, snad budete mit stesti na rychlejsi instituci.