standa.b

Jak na rozmazané fotky?

Potřebuji vědět,v jakém grafickém editoru je možno upravit fotky tak, aby nebyly rozmazané?

Nejlepší odpověď
mosoj

V žádném. Pokud jsou rozmazané tak budou rozmazané stále. Lze pouze zaostřené fotky doostřovat, ale pokud mají pohybovou neostrost nebo jsou špatně zaostřené nic se s tím neudělá. Zázraky se nedějí.

Doplňuji:
Pro DDarent: Antialiasing ( vyhlazování)
je obsaženo v Zoneru a jiných bitmapových editorech, ale s doostřováním to nemá nic dpolečného. Doostřování je práce s kontrastem sousedních pixelů ( jedná se vlastně o optický klam) a s vyhlazováním to nemá nic společného.

Další odpovědi
DDarent

Teoreticky by to šlo pomocí Antialisingu, ale nevim kde ho sehnat na fotky…

Straka

Rozmazané fotky lze zaostřit.
Používají se na to filtry, které se nazývají zaostření. Různé aplikace mají různě kvalitní zaostřovací filtry. Problém se zaostřením nastane, je-li ve fotografii obsažen příliš velký šum. Nejlépe se zaostřují fotografie rozmazané nedoostřením čočky. Je-li fotografie rozmazaná pohybem, je její zaostření dost komplikované, neboť je pak třeba zjistit směr a časový průběh rychlosti pohybu, jak byl snímek rozmazán.
Já na zaostřování používám zdrama aplikaci Gimp. Photoshop to určitě umí taky.
Ale je-li fotka hodně rozostřená, nečekejte od softwarového zaostření zázraky.

Zdroj: Zdroj: skripta Zpracování signálu a obrazu FEL ČVUT