SevenX

Jak na práci s laminátem ? Více info v popisu, díky :)

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli tu více něco o laminování, zatím jsem si vygoogloval, že je k tomu potřeba pryskyřice a nějaké tužidlo na ní.
Nevíte kde ji koupit a jaký druh ? (Nejlépe i tu sklolaminátovou látku, nebo jak to je.)
Teď už k věci, laminát bych využiil na výrobu laminátové masky na airsoft, vše už mám v hlavě naplánované.
Doufám že tu někdo má zkušenosti s laminátováním, kromě mojí babičky. :D

Odpovědi
Dochy

Nechá se v drogeriích starého typu (ev. baumax apod) koupit komplet laminovaci souprava… V balení je pryskyřice a skelná tkanina.

elektrikář

Na laminování je potřeba laminovací souptava. Tj. pryskyřice a tužidlo a tkanina se skelného vlákna. Pak pečlivě vypracovaná forma. Používá se modelářská sádra která se vybrousí smirkem do hladka, Natře separátním roztokem.Aby se dal várobek po vytvrzení sejmout. Pokud je to něco mevšího stačí nátěr voskem rozpuštěný v benzínu. Forma muže být negativní nebo pozitivní. Natře se epoxydem a do první vrstvy se zatlačí skelná tkanina. Přetře epoxydem a opakujem tak dlouho pokud výrobek nebude mít požadovanou tloušťku.Po vytvrdnutí se výrobek vyjme z formy. Flexou se obrousí okraje. výrobek se muže vykytovat, přebrousit a nalakovat.