SweetGirl

Jak na paměť v tabletu?

Dobrý den, mám nový tablet a k němu jsem si dokoupila SD kartu (16GB)
Mám tam uloženo asi 1GB aplikaci a hlásí mi to plnou paměť.Na sd kartu se mi nic neuklada. ani když dám „přesunout na SD kartu“.

Odpovědi
Roman71

To se stane snadno. Stačí, když máš málo paměti RAM (operační paměť, nezávislá na vložené paměťové MicroSD kartě). Stáhneš si aktuální verze továrních aplikací Androida, které jsou až 10× objemnější a ty si Android uloží právě do operační paměti, aby je mohl používat. Tím se ti vyčerpá prostor operační paměti a i když máš na kartě dost místa, tablet se „seká“ a reaguje na dotek velmi pomalu. V horším případě se Android ve snaze o uvolnění RAM resetuje.

Je to docela nepříjemné a dá se to řešit buď zakázáním aktualizací, což představuje bezpečnostní riziko, nebo zakázáním nepoužívaných aplikací ve správci Androida. Potom se nebudou spouštět programy, které nepotřebuješ.

zelí

Hlasi plnou pamet. Myslis asi ROM, že? Tzn. nelze instalovat dalsi aplikace. Jedna-li se o tento problem pak:
Nektera zarizeni (typicky Samsung) defaultne nepovoluje ukladani APP na SD kartu. Když dáš „predunout na SD kartu“ presune se par kilobajtů=skoro nic.
Máš-li málo interní paměti doporučuji Root, pak by nemel byt problem presouvat na SD cele aplikace.
Daval bych si pozor na Knox, ktery pry zasahy do SW pocita, jelikoz ale podle tveho popisu nemas high-end Samusng, tak ti toto nehrozi.

cochee

Ani ROM, ani RAM, vy dva amatéři (Roman71, zelí). Pro SweetGirl: Paměti tabletu (předpokádám se systémem Android, ale je to i u neAndroidových stejné) se dají připodobnit k pamětem v PC. Prvním druhem paměti je RAM a slouží k tomutéž účelu jako RAM v PC. Běží v ní programy a leží v ní data, se kterými zrovna pracuje procesor nebo jiné komponenty tabletu. (Android si ale do ní NEukládá instalované aplikace – jen ty, které jsou spuštěny.) Vypne-li se tablet (nikoli pouze uspí), obsah RAM se ihned maže, takže nemůže sloužit k trvalému uskladnění například aplikací nebo dat (filmy, foto). Druhým druhem paměti je paměť obvykle označovaná jako „vnitřní úložiště“ a je ekvivalentem harddisku v PC, ještě spíše však SSD disku, jelikož nemá rotující ploténky, ale paměťové čipy typu Flash. Na tuto paměť se ukládají data a stažené soubory a instalované aplikace. Vypne-li se tablet, data ve flash paměti zůstávají uložena. Tato paměť bývá (zvláště u levnějších tabletů) velikostně omezena. Proto má téměř každý tablet možnost připojit i třetí typ paměti, externí úložiště – paměťovou kartu. To je ekvivalent USB flashky. Bohužel Android neumožňuje volit u každé aplikace zvlášť, bude-li instalována na vnitřní úložiště, nebo na paměťovku. Jinak v zásadě platí, co napsali zelí s Romanem, až na blbě určený druh pamětí.

Bumbes

http://www.navod-k-pouziti.cz/tablety-iget-447-1136-navod
pár návodů pro inspiraci …
a v nastavení tabletu jde většina aplikací přesunout na SD kartu, pak se zde dá i ručně vymazat nedůležitý obsah interního úložiště